Адвокат стверджує, що Порошенко сам прийшов за повістками на допит у ДБР - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

31 март 2020, Вторник, 01:44

Адвокат стверджує, що Порошенко сам прийшов за повістками на допит у ДБР

21 января 2020г.

П’ятий президент Петро Порошенко особисто прийшов у Державне бюро розслідувань за повістками про виклик на допит в якості свідка у справі про ймовірну держзраду під час підписання Мінських угод у 2015 р.

Допит запланований на 24 січня, передає Резонанс із посиланням на коментар адвоката Андрія Голованя виданню Українська правда.

"Особисто відвідав Державне бюро розслідувань, щоб повернути слідчих ДБР у рамки закону і примусити їх вручити повістки про виклик свідка у порядку, встановленому КПК", - наголосив адвокат.

З його злів, також йдеться про виклик для допиту у якості свідка на 31 січня (справа захоплення українських військових моряків) та на 11 лютого.

"На 31 січня та 11 лютого заплановані закордонні відрядження, про що він поінформував ДБР. Відтак, Петро Порошенко має намір відвідати ДБР 24 січня і дати свідчення не лише у справі про Мінські угоди, але і по всіх інших провадженнях", - зазначив А.Головань. Він наполягає, що екс-президент до цього дня жодних інших повісток не отримував.

Державне бюро розслідувань 18 січня оприлюднило повістку на допит П.Порошенка як свідка у кримінальному провадженні щодо його можливої держзради в ході підготовки Мінських угод від 2015 р.

Після приходу до влади Володимира Зеленського проти П.Порошенка відкрито низку проваджень. Станом на жовтень 2019 р. ДБР вела щонайменше 13 кримінальних проваджень, в яких фігурує П.Порошенко.