16 ноябрь 2018, Пятница, 20:41

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Адвокат Януковича пояснив, для чого приніс до суду бейсбольні бити та коктейлі Молотова

4 декабря 2017г.

Адвокат екс-президента-втікача Віктора Януковича Віталій Сердюк заявив, що приніс до суду бейсбольні бити, бруківку та пляшки начебто із коктейлем Молотова для того, щоб оцінити наскільки вони безпечні у використанні. Як повідомляє Резонанс, про це він заявив представникам ЗМІ після засідання суду. За словами правника, до суду було заявлено клопотання про дослідження цих речей.

"Саме ці предмети використовувались мітингувальниками для завдання тяжких тілесних ушкоджень іншій стороні протестів, як антимайдану та і проти представників правоохоронних органів", - акцентував В. Сердюк. Він також зазначив, що звернувся до суду з проханням дати оцінку цим речам, "уявити скільки тисяч таких предметів літали по обидва боки барикад та завдало шкоди обом сторонам", але суд зняв це питання, не забажав його розглядати. "Захист почав демонструвати і презентувати доказову базу, яка у нас є, які потрібно було оглянути і надати їм оцінку. Оцінка прокурора, яка постійно звучала в рамках судових засідань,  говорила про те, що це є предмети мирного наступу. Однак коли прокурор побачив їх поруч на столі, то завив, що вони створюють небезпеку для учасників засідання і викликав поліцію", - додав адвокат екс-президента-втікача.

У коментарі УП він зазначив, що поліція приїхала, вивчила ситуацію, оглянула дані предмети, які є додатком до клопотання захисту. "Оскільки клопотання подано через канцелярію суду, було проведено огляд предметів за участю понятих і предмети залишилися у сторони захисту на зберігання", - сказав В. Сердюк.  Також він наголосив, що пляшки, які він приніс до суду, не з Майдану.

"Не думаю, що десь збереглися всі предмети, які служили підтвердженням злочинної діяльності на Майдані, вони були знищені, дані предмети - це фізична демонстрація об'єктів, що фігурують в практично кожному протоколі допиту і фігурує в подальших вигляді матеріалах", - пояснив Сердюк.

Він зазначив, що оскільки прокурор, який раніше розповідав про "мирне призначення" цих предметів вирішив викликати поліцію - свідчить про те, що "справа тримається на політичному замовленні".

ГПУ ОБВИНИЛА ЗАЩИТУ ЯНУКОВИЧА В ЗАТЯГИВАНИИ ПРОЦЕССА