28 березень 2024, Четвер, 10:42

Апеляційний суд міста Києва визначив підсудність справи голови Держаудитслужби

25 Квітня 2018г.
Гаврилова

25 квітня 2018 року ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва подання голови Подільського районного суду міста Києва про визначення територіальної підсудності кримінального провадження за обвинуваченням Лідії Гаврилової задоволено, кримінальне провадження направлено для розгляду з Подільського районного суду міста Києва до Солом’янського районного суду міста Києва. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу суду.

30 березня 2018 року прокурори САП доправили до суду обвинувальний акт, складений детективами Національного антикорупційного бюро України, стосовно голови Державної аудиторської служби України. Керівнику держоргану інкримінується незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації (ч.3 ст.368-2, ст.366-1 Кримінального кодексу України).

13 квітня 2018 року колегія суддів Подільського районного суду міста Києва розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження №52017000000000015 встановила, що воно їм не підсудне, а "продовження його розгляду даним судом призведе до істотного порушення вимог кримінально-процесуального закону".

"Викладаючи у обвинувальному акті, складеному щодо ОСОБА_1, фактичні обставини інкримінованого кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368-2 КК України, детектив НАБУ формально вказав, що остання перебуваючи за адресою: м.Київ, вул. Петра Сагайдачного, 4 (Подільський район м.Києва ) діючи умисно, керуючись корисливим мотивом набула у власність активи вартістю 9 939 525, 93 грн. Однак, у подальшому, описуючи конкретно кожний факт набуття цих активів на зазначену суму не вказував жодної адреси, де було вчинено таке набуття, окрім набуття квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (Дарницький район м.Києва), - йдеться у судовій ухвалі. - Оскільки детектив НАБУ не вказав конкретні адреси набуття у власність активів законність підстав набуття яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує її законні доходи, то колегія суддів робить висновок, що орган досудового розслідування фактично не встановив місце вчинення їх набуття, а отже не встановив місце вчинення даного злочину. При цьому колегія суддів бере до уваги, що злочин, передбачений ч.3 ст.368-2 КК України вважається закінченим з моменту набуття у власність активів, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує її законні доходи і у місці, де це набуття фактично відбулося. Останнім набуттям, як свідчить обвинувальний акт, таких активів яке інкриміновано ОСОБА_1 є придбання нею 23.04.2017 року у ТОВ «Рома Рітейл» приладдя для малювання вартістю 1 806 гривень, однак адреса, де ОСОБА_1 набула це майно не вказана".

Колегія суддів також звернула увагу, що, згідно ст.32 КПК України, якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування. І нагадала, що "орган досудового розслідування, який проводив досудове розслідування по кримінальному провадженню №52017000000000015, а саме Національне антикорупційне бюро України, знаходиться на вулиці Сурикова, 3 у м.Києві, яка відноситься до юрисдикції Солом'янського районного суду м.Києва."

Відтак судді ухвалили рішення направити обвинувальний акт відносно голови Держаудитслудби до Апеляційного суду столиці для визначення підсудності іншому суду.

Як нагадує Резонанс, за версією детективів, голова Державної аудиторської служби впродовж 2015–2017 років отримала у власність активи на загальну суму майже 10 млн грн. Законність підстав набуття власності не підтверджена доказами, а їхня вартість значно перевищує законні доходи посадовця.

Також, на переконання слідства, голова Держаудитслужби внесла завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 (понад 2,86 млн грн) та 2016 роки (понад 4,67 млн грн). Слідство вважає, що посадовець вдалася до таких дій умисно, ймовірно, з метою приховування від відповідних державних органів та громадськості свого реального майнового стану та всього наявного у неї та членів її сім’ї майна.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали року за власними напрацюваннями у січні 2017 та завершили 3 березня 2018 року. Після цього впродовж місяця підозрювана та її адвокати ознайомлювалися з матеріалами слідства.

29 січня 2018 року Солом'янський районний суд Києва відмовив обвинуваченню у відстороненні Л. Гаврилової від посади голови Держаудитслужби.

"Ця справа є наслідком тиску на мене, як керівника органу державного фінансового контролю, працівники якого залучаються НАБУ до перевірок в межах кримінальних проваджень. На жаль наша співпраця з новоствореним правоохоронним органом – НАБУ – має сумний досвід, коли керівництво НАБУ намагається компенсувати недостатність доказової бази по порушених ними справах з метою трактування результатів перевірок на користь НАБУ тиском на працівників ДАСУ. Крім того, складання моїми підлеглими акта перевірки, в якому йдеться про зловживання одного з керівників НАБУ – стало підставою для особистої помсти мені", - написала напередодні суду, 23 січня, у Facebook Л. Гаврилова.