Аваков Арсен Борисович - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

07 март 2020, Суббота, 03:46

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Аваков Арсен Борисович

[post-views] 0
Міністр внутрішніх справ України

2007 року присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України»

Народився 2 січня 1964 у селищі ім. Кірова (Кіровський, нині — Бінагадинський район) м. Баку, Азербайджан, у сім’ї військовослужбовця.

Освіта

Закінчив школу № 32 Центральної групи військ в Чехословакії, де навчались діти радянських військових.

У 1988 закінчив Харківський політехнічний інститут (спеціальність — «Автоматизовані системи управління», кваліфікація — інженер-системотехнік).

Автор 13 наукових публікацій, у тому числі — однієї монографії. Зокрема: Вексельное обращение: теория и практика / А. Б. Аваков, Г. И. Гаевой, В. А. Бешанов и др. — Х.: Фолио, 2000. — 382 с.;
Вчера и завтра / Арсен Аваков. — Харьков: Золотые страницы, 2008. — 48 с.; Стратегія соціально-економічного розвитку Харківської області на період до 2015: Монографія.- Х.: Видавничий Дім «ІНЖЕК», 2008.- 352 с.

Кар’єра

1981–1982 роки працював препаратором кафедри «Автоматизовані системи управління» Харківського політехнічного інституту.

Під час навчання в інституті Аваков працював майстром будівельного управління №18 тресту Новоурєнгойгазбуд в Тюмені та командиром студентського буд загону Тюменьдорбуд.

1987-1990 роки – працював інженером Харківського НДІ охорони вод.

Бізнес

У 1990 заснував і очолив АТ «Інвестор», а в 1992 р. — комерційний банк «Базис».

Має відношення до низки інвестиційних, енергетичних, будівельних, рітейлерських та медіа компаній:

АО «Інвестор»;
АКБ «Базис»;
«7-й телеканал»;
ЗАО «Хлібозавод «Салтовський»;
ООО «П`ятий элемент»;
ООО «Радsо+»;
ООО «Радіо «Новая волна»;
ОАО «Телерадіокомпанія «Simon»;
ООО «Супермаркет «Восторг»;
ООО Агенство телебачення «Новости»;
ЗАО «Універмаг «Україна»;
ООО «Інвестор-Нафтогаз»;
ДП «Інвестор Еліт Буд»;
ООО «Видавничий дім «Інвестор»;
ЗАО «ТЕЦ-3»;
ООО СП «Украинська чайна фабрика Аhmad Tea».

Політична і громадська діяльність

У 2002 обраний членом виконавчого комітету Харківської міської ради.

Під час президентської виборчої кампанії 2004 р. був заступником керівника Харківського регіонального штабу Віктора Ющенка, першим заступником голови Харківського регіонального «Комітету національного порятунку»

4 лютого 2005 Указом Президента України призначений головою Харківської обласної державної адміністрації

У березні 2005 обраний до Ради партії Наша Україна та її президії.

26 березня 2006 обраний депутатом Харківської обласної ради V скликання, член комісії з питань бюджету

11 квітня 2009  — обраний головою Харківської обласної організації «За Україну!»

21 квітня 2010 призначений головою Харківської обласної організації партії «Батьківщина»

2012 — обраний народним депутатом України по списках об’єднаної опозиції «Батьківщина». Заступник голови фракції. Голова підкомітету з питань законодавства про статус народного депутата України Комітету Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України

22 лютого 2014 обраний в.о міністра внутрішніх справ

З 27 лютого 2014 —міністр внутрішніх справ України в уряді Арсенія Яценюка.

На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року обраний народним депутатом України 8-го скликання від Народного фронту
14 квітня 2016 року перепризначений на посаду міністра внутрішніх справ України.

Голова Харківського обласного відділення Національного олімпійського комітету;

Співзасновник Фонду ім. Маріанни Авакової (сестра Арсена Авакова)

Глава наглядової ради Благодійного фонду «Ренесанс»;

Співголова організаційного комітету Міжнародного фестивалю фантастики «Зоряний міст»

Засновник Продюсерського фонду Арсена Авакова.

Конфлікти

У 2006 році Арсен Аваков був звинувачений журналісткою Валентиною Романенко у тому, що він нібито є власником газових свердловин у Валківському районі Харківської області, після чого він подав на неї до суду з вимогою спростувати цю інформацію та виграв його.

Активісти «Правого сектору» звинувачують Арсена Авакова у смерті Олександра Музичка при його затриманні 25 березня 2014

14 грудня 2015 года Аваков кинув стакан з водою в голову Одеської ОДА М.Саакашвілі, під час  словесної перепалки на засіданні Національної ради реформ.

Журналіст Роман Бочкала звинуватив Авакова у закупці тактичних рюкзаків для Національної Гвардії за завищеною ціною. За його даними, закупкою рюкзаків займалось приватне підприємство ТОВ «Дніпровенд», яке контролюється сином Арсена Авакова. У ході розслідування, яке проводять детективи НАБУ, директор бюро Артем Ситник заявив про готовність відомства провести допит Арсена Авакова

Призначив на посаду свого заступника з євроінтеграції 24-річну Анастасію Дєєву, чим викликав неоднозначну реакцію українців. Основні претензії до Дєєвої полягали у відсутності необхідного досвіду для такої посади, а також щодо наявності в соціальних мережах низки фото сесій еротичного характеру.

Плітки

Власний бізнес Арсен Аваков побудував за підтримки екс-голови Харківської ОДА, члена Партії регіонів, нині покійного Євгена Кушнарьова. Сам Аваков це відкидає.

Починаючи з 1993 року, ім’я Авакова неодноразово фігурувало в оперативних розробках харківської міліції, він перевірявся на причетність до скоєння ряду тяжких злочинів, в тому числі:

Вбивство заступника голови АТ «Інвестор» Коновалова А. А. в 1993 році (злочин не розкритий донині);

Розкрадання в особливо великих розмірах газоконденсату з Балаклійського родовища ГПУ «Шебелинкагазвидобування»;

Присвоєння значних грошових коштів при реалізації конденсату через комерційні структури — ФОЗТ «Підприємство Харківського району «Переробний завод », ЗАТ« Фабрика з виробництва паливної добавки », ТОВ« Інвестор-Нафтогаз », ЗАТ« Інвестор-Атіка »шляхом значного заниження вартості газоконденсату.

23 січня 2016 года в журналі «Новое Время» вийшло розслідування про те, що Арсен Аваков, перебуваючи на посаді міністра, зміг повернути раніше втрачені активи, а також продовжив заробляти на видобутку газу, занижуючи його вартість.

Журналіст-розслідувач Олександр Дубинський, автор програми «Гроші» на «1+1», розповів про спільний «бізнес» Арсена Авакова та Валерії Гонтарєвої, які «кришують» в Україні більш як 20 тис нелегальних «обмінників».

Цікаві факти

В школі № 32 Центральної групи військ в Чехословакії навчався разом із майбутнім мером Києва Віталієм Кличко.

Одне із захоплень Арсена Авакова — комп’ютерні ігри, в 2000-х він мав славу відомого учасника онлайн-гри «Бійцівський клуб», в якій заробив собі позицію глави Клану SaintBrothers («Святі брати») під ніком Arsenik. За чотири роки Arsenik провів 18 тис поєдинків, дослужившись до титулу Великого воїна.

21 червня 2014 року слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу стосовно Авакова, звинувативши його в організації вбивств, застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни, перешкоджання професійній діяльності журналістів та викраденні людей в ході збройного протистояння на сході Україна. Аваков назвав кримінальне переслідування в Росії «високою оцінкою» виконаної ним роботи, пообіцявши і надалі «бути максимально незручним путінському режиму»

13 вересня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про порушення кримінальної справи проти Авакова після відкритого звернення глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. 15 вересня Луценко заявив, що справа проти Авакова закрита.

Родина

Мати: Габараєва Тетяна (Тані) — осетинка.

Дружина: Інна — підприємець, заступник голови правління АКБ «Базис».

Син Олександр 1988 р.н. — засновник АТ «Інвестор» і АКБ «Базис».

Хобі

Читання фантастики, нумізматика, подорожі

Цитата

«Самогубства представників колишньої влади не є ступенем відповідальності нинішньої влади, а скоріше — наслідком діяльності колишнього режиму», — «Кореспондент»

Доходи

У декларації за 2015 рік у власності Авакова перебувають 3 квартири, 657, 39 та 70 кв.м., земельна ділянка 1200 кв. м., годинник Rolex, Vacheron Constantin, колекція картин, золотих монет, марок, вин, та зброї.

На рахунку у банках знаходиться 420 тис грн. Задекларовані готівкові кошти – 265 тис. грн., 178 тис доларів, 118 тис євро та 2100 фунтів стерлінгів. Наявні транспорті засоби відсутні.

Нагороди / Відзнаки

2007 року присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України».

24 вересня 2009 Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Валентин Величко вручив Арсену Авакову медаль «65 років визволення Республіки Білорусь від німецько-фашистських загарбників»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rezontmp/resonance.ua/www/wp-content/themes/resonance/single-dose.php on line 180