Бабіков не бачить конфлікту інтересів у своїй роботі в ДБР (оновлено) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 апрель 2020, Среда, 13:15

Бабіков не бачить конфлікту інтересів у своїй роботі в ДБР (оновлено)

28 января 2020г.

Прокурор Офісу генпрокурора Яніс Сімонов підтвердив, що новопризначений заступник директора ДБР Олександр Бабіков представляв колишнього президента-втікача Віктора Януковича в суді. Про це він розповів у коментарі hromadske, передає Резонанс 28 січня 2020 року.

За даними ЗМІ, Бабіков захищав інтереси Януковича на кількох засіданнях, зокрема й на тих, де адвокати клопотали про відвід судді, уточнив Сімонов. "Я з ним брав участь у засіданнях по справі Януковича. Це зокрема було засідання, (де розглядали) дозвіл на здійснення заочного досудове розслідування щодо подій 18-20 лютого 2014», — поінформував прокурор журналістів.

- Я не знаю, хто такий прокурор Олексій Донський, - заявив перший заступник директора Державного бюро розслідувань Бабіков під час брифінгу 28 січня 2020 року, коментуючи заяву одного з керівників групи прокурорів у справах Майдану.

Він заперечив наявність особисто у нього договірніх взаємин із клієнтом адвокатського об‘єднання, де він напередодні працював. "Я не представляв права й інтереси Януковича, тим паче, у справах Майдану. Я ніколи не був з ним знайомий і жодних договірних стосунків з ним не укладав", - наголосив перший заступник Ірини Венедіктової.

Бабіков каже, що звернувся із заявою до НАЗК щодо конфлікту інтересів. А також буквально після призначення поінформував рапортом очільницю ДБР про перелік кримінальних проваджень, "де був свідком, представником потерпілих, потерпілим, захисником обвинувачених, подавав ті чи інші заяви тощо".

Тим часом за інформацією партії Європейська Солідарність, "під час брифінгу першого заступника директора ДБР, колишнього адвоката Януковича у приміщенні ДБР невідомі особи у чорній уніформі виштовхали з приміщення і застосували силу проти активістки, народної депутатки 8-го скликання Тетяни Чорновол, а також народної депутатки 9-го скликання Марії Іонової".

- Перший заступник Директора ДБР та представниця прес-служби не змогли дати відповідь журналістам – що це за особи застосували фізичну силу до учасників брифінгу, - йдеться у заяві ЄС. Партійці звернулись "до Національної поліції і МВС з вимогою негайно порушити кримінальне провадження та внести його до ЄРДР за фактами застосування сили до Чорновол та Іонової".

У свою чергу слідчі центрального апарату ДБР розпочали досудове розслідування "за фактом можливого порушення народним депутатом VIII скликання громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, пов’язаного з опором представникові влади, який припиняв хуліганські дії зазначеної особи (ч. 3 ст. 296 Кримінального кодексу України)".

За попередньою інформацією відомства, приблизно об 11:00 28 січня 2020 року особа проникла на охоронювану територію Державного бюро розслідувань за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 15 через паркан з колючим дротом. Після цього зайшла до актової зали, де відбувався брифінг першого заступника Директора ДБР, та під час його виступу спробувала кинути в нього мобільний телефон. У зв'язку з цим, особу було виведено із зали проведення брифінгу. До того ж, під час супроводження до виходу, вона чинила опір правоохоронцям.

ДБР СКЕРУВАЛО ДО СУДУ МАТЕРІАЛИ ЩОДО ЩЕ ДВОХ ФІГУРАНТІВ СПРАВ МАЙДАНУ

- Державним бюро розслідувань нині вже керує колишній адвокат Януковича. Не пані Венедіктова, а її перший заступник Бабіков. Т.в.о. директора вміє хіба зухвалі відеоролики записувати, але вона не є криміналістом. Вона цивіліст, людина, котра не має жодного досвіду роботи з кримінальним процесом. А пан Бабіков як раз на цьому спеціалізується. Тому саме він буде керувати ДБР і далі, а не вона, - заявив 27 січня в інтерв‘ю Резонансу народний депутат 8-го скликання Ігор Луценко.

ІГОР ЛУЦЕНКО: ТРЕБА МІНЯТИ КОНСТИТУЦІЮ І ПОВЕРТАТИ ПРОКУРАТУРІ ПРАВОЗАХИСНУ ФУНКЦІЮ

Напередодні першого брифінгу для ЗМІ Резонанс звернувся до ДБР із запитом щодо інтерв’ю з першим заступником Директора Державного бюро розслідувань Бабіковим Олександром Петровичем. Серед тем розмови і судова перспектива кримінального провадження ДБР, де фігурує і веб-сайт Резонанс. Відповіді наразі не отримано.

ЯК ДБР ПЕРЕШКОДЖАЄ ЗАКОННІЙ ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ЖУРНАЛІСТІВ