19 квітень 2024, П'ятниця, 15:27

Члени РГК при ДБР поскаржились на Трубу до ГПУ

6 Червня 2019г.
РГК при ДБР
Фото: Судово-юридична газета

Голова Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань, склад якої затверджено 19.04.2018, Максим Болдін та секретар цієї Ради Надія Корінна подали до Генеральної прокуратури чергову заяву про вчинення кримінальних правопорушень директором ДБР Романом Трубою, керівником його патронатної служби та іншими працівниками цієї служби. Про це повідомляє Рада громадського контролю на сторінці у мережі Facebook, передає Резонанс.

Так, члени РГК при ДБР, виконуючи рішення Ради від 19.12.2018, відвідали територіальні управління Державного бюро розслідувань (м. Львів, м. Миколаїв, м. Полтава, м. Хмельницький), де дізналися, що очільник ДБР Труба, керівник патронатної служби Удовиченко, інші працівники патронатної служби ДБР здійснюють втручання в діяльність слідчих підрозділів територіальних управлінь Бюро, а саме:

1) витребовують від них інформацію у кримінальних провадженнях, порушуючи тим самим таємницю слідства;

2) дають вказівки: про реєстрацію або не реєстрацію кримінальних проваджень щодо певних суб’єктів та за певними фактами; про проведення чи не проведення певних слідчих та негласних дій; про необхідність закриття певних кримінальних проваджень; про спрямування розслідування тощо.

"При цьому, самі працівники патронатної служби не тільки не є учасниками кримінального провадження, але навіть не мають статусу державних службовців, у зв’язку з чим вони за жодних умов не можуть мати доступу до інформації, що становить таємницю досудового розслідування, а тим більше надавати будь-які вказівки з цих питань", - йдеться у повідомленні РГК.

В заяві до ГПУ також вказано, що очільник ДБР Труба та іншими працівники Бюро вчинили низку кримінальних правопорушень, а саме " вплив у будь-якій формі на працівника правоохоронного органу з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися прийняття незаконного рішення (ст. 343 КК України); розголошення даних досудового розслідування (ст. 387 КК України)".

ОАСК МОЖЕ ВІДКРИТИ ШЛЯХ ДО ЗВІЛЬНЕННЯ ТРУБИ