23 березень 2024, Субота, 15:52

Чумак вважає підозри проти Порошенка “висмоктаними з пальця”

7 Березня 2020г.
222

Підозри п'ятому президенту України Петру Порошенку, які підготувало Державне бюро розслідувань, не були підписані ексгенпрокурором Русланом Рябошапкою через те, що вони фактично "висмоктані з пальця".

Про це в інтерв'ю виданню Главком розповів т.в.о. генпрокурора Віктор Чумак, пише Резонанс із посиланням на Цензор.НЕТ.

"Ми не гальмували жодної справи, але й не підписали жодної підозри, якщо вона не вивірена до останньої літери. Підозра – це ж не один аркуш, а сто сторінок, на яких описується конструкція злочину, щоб суд її прийняв. Якщо ж ти підписуєш необґрунтовану підозру і суд її такою визнає, ти так само відповідаєш у кримінальному порядку за незаконне притягнення до відповідальності", – зазначив Чумак.

За його словами, якість цих підозр була такою, що їх неможливо було навіть виправити: "Було б, що виправляти. Якщо фактів у слідства і в підозрі немає, їх не висмокчеш із пальця. Воно ж у суді потім усе розвалиться".

Чиновник зазначив, що був дуже жорстким політичним опонентом Порошенка, але це ще не привід підписувати незаконні документи.

"От завтра мені як в. о. принесуть підозру Порошенкові – і що робити? (Сміється.) Скажуть – Чумак не підписує підозри Порошенку, бо той йому заплатив. Але ж я не можу підписати незаконний документ", – підсумував він.

Захисники п’ятого Президента України продемонстрували спільноті ухвалу суду і повідомили про успішне закриття справи щодо їхнього клієнта. Однак адвокати зманіпулювали інформацією, - інформують у ДБР. За даними Бюро, ухвалою Шевченківського районного суду зобов’язано слідчого Державного бюро розслідувань не закривати кримінальне провадження, а повторно розглянути клопотання адвоката Порошенка.

Судом не встановлено факту незаконності розслідування чи наявності підстав для закриття провадження, а лише скасовано постанову слідчого ДБР, винесену за результатами розгляду клопотання адвоката.

Наслідком виконання ухвали Шевченківського районного суду може бути нова постанова слідчого центрального апарату Державного бюро розслідувань із додатковими посиланнями на обставини кримінального провадження.

На хід розслідування провадження зазначена ухвала не впливає.