ДБР домоглося проведення експертиз у справі Гладковського-молодшого - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

26 январь 2020, Воскресенье, 11:26

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ДБР домоглося проведення експертиз у справі Гладковського-молодшого

17 апреля 2019г.

Печерський районний суд Київа призначив комплексну судову товарознавчу та економічну експертизи в кримінальній справі, яка була відкрита після розслідування ЗМІ про ймовірну бездіяльність детективів НАБУ щодо корупції на підприємствах концерну "Укроборонпром".

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на видання Українська правда. Відповідне рішення суд прийняв за клопотанням слідчих Державного бюро розслідувань.

Слідчі ДБР перевіряють, що зробили детективи НАБУ з березня 2017 р., коли отримали від військової прокуратури матеріали щодо фінансових порушень на підприємствах концерну "Укроборонпром", до яких причетні Віталій Жуков та Андрій Рогоза, друзі Ігоря Гладковського, сина першого заступника Ради національної безпеки та оборони.

Для постачання запчастин до військової техніки за завищеними цінами вони використовували ряд приватних фірм, серед яких  ТОВ "Оптимумспецдеталь".

Також ДБР перевіряє, чи вжили заходів детективи НАБУ, коли ще в серпні 2016 р. отримали результати ревізії  Харківського бронетанкового заводу щодо нанесення збитків Міністерству оборони України. Виконання експертизи покладено на Київський науково-дослідний інститут судових експертиз.

Перед експертами поставили наступні питання:

- Яка ринкова вартість виробів 1Г-42 (прицілів-далекомірів), поставлених на Харківський бронетанковий завод приватними фірмами ТОВ "Спецбудпостачання", ТОВ"Сістемінжинірінгменеджмент", ТОВ "Укртехмед", ТОВ "Делюкс ЛТД", ТОВ "Оптимумспецдеталь"?

- Чи підтверджуються документально висновки ревізії Харківського бронетанкового заводу за період по 2016 рік щодо нанесення збитків Міністерству оборони України в сумі 14,2 мільйонів гривень?