ДБР розслідує можливе зловживання владою працівниками одеського СІЗО через смерть ув’язненого у карцері - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 апрель 2020, Четверг, 11:32

ДБР розслідує можливе зловживання владою працівниками одеського СІЗО через смерть ув’язненого у карцері

3 февраля 2020г.

Слідчі миколаївського територіального управління Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування за фактом можливого зловживання службовим становищем працівниками одеського слідчого ізолятору Міністерства юстиції України, що призвело до тяжких наслідків у вигляді смерті ув’язненого (ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ДБР. За попередньою інформацією, за сприяння працівників слідчого ізолятора двоє ув’язнених були незаконно допущені до камери, де утримувався інший ув’язнений, та завдали йому тілесні ушкодження.

У подальшому працівники одеського СІЗО незаконно перемістили потерпілого до карцеру, де в‘язень помер. Слідством встановлено, що одним із працівників, який допустив зловживання службовим становищем, виявився начальник одного з відділів СІЗО.

Слідчі миколаївського т управління ДБР у березні 2019 р. задокументували факт вимагання і одержання ним 2 тис. дол. США від ув’язненого за дострокове звільнення та непоміщення до карцеру.

На час досудового розслідування цього кримінального провадження працівник слідчого ізолятору неодноразово відсторонювався від посади за рішенням суду. Обвинувальний акт відносно нього було скеровано до суду 23 вересня 2019 р.

Також в іншому кримінальному провадженні про зловживання владою працівниками одеського СІЗО, слідчими ДБР попередньо встановлено, що цей же начальник відділу причетний до організації порушень умов тримання під вартою ув’язненого, якому було незаконно дозволено вільне пересування, безперешкодне спілкування з родичами та знайомими і користування забороненими предметами.

Наразі проводитися комплекс першочергових слідчих і процесуальних дій. Встановлюються обставини події, причини смерті потерпілого та особи інших причетних до вчинення кримінального правопорушення. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Одеської обл.