ДБР розслідує катування онкохворої ув'язненої працівниками ДКВС — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

04 август 2020, Вторник, 02:42

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ДБР розслідує катування онкохворої ув’язненої працівниками ДКВС

28 октября 2019г.

Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження щодо працівників установи виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби за фактом побиття онкохворої засудженої під час транспортування в колонію.

Про це повідомляє Резонанс 29 жовтня 2019 року з посиланням на інформацію першого заступника директора ДБР Ольги Варченко у Facebook.

Кримінальне провадження відкрито за ст. 127 КК України (катування).

Як з'ясували слідчі, співробітники колонії не забезпечили надання медичної допомоги ув'язненим, в якої діагностували онкологічне захворювання.

Жінка подала позов в Європейський суд з прав людини і виграла справу. ЄСПЛ зобов'язав Україну вжити заходів щодо дотримання вимог ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, якою заборонено катування або нелюдське поводження.

"Після вердикту суду онкохвору ув’язнену перевели в іншу установу виконання покарань. Під час транспортування працівники колонії, які її супроводжували, ймовірно побили її. Жінка припускає, що таким чином службовці помстилися їй за скаргу в ЄСПЛ", - зазначила Варченко.

Зараз слідчі Центрального апарату ДБР здійснюють невідкладні слідчі дії і намагаються встановити всі обставини справи.

За даними ЗМІ, мова йде про 26-річну Ганну Солопову, яка відбувала покарання у Дніпровській установі виконання покарань №4.