12 квітень 2024, П'ятниця, 12:00

ДБР розслідує розкрадання коштів на годуванні працівників Запорізької АЕС

31 Січня 2020г.
ЗАЭС

Мелітопольське територіальне управління Державного бюро розслідувань підозрює службовців Запорізької АЕС у розкраданні більше 60 млн грн. при годуванні своїх робітників за підрядами з ТОВ "Комбінат громадського харчування АЕС".

Про це повідомляє видання Наші гроші з посиланням на ухвалу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 22 січня, передає Резонанс.

Відокремлений підрозділ "Запорізька АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом" у 2015-2019 рр. замовляв ТОВ "Комбінат громадського харчування АЕС" організацію лікувально-профілактичного харчування персоналу та харчування працівників на виробництві – загалом на 333 млн грн. (5 договорів).

За вказаними договорами кількість осіб, яких необхідно забезпечити лікувально-профілактичним харчуванням, становить 4349 чоловік на добу, у тому числі забезпечити безкоштовно молоком 1200 осіб на добу та соком (пакетним) 174 осіб на добу, але фактична щодобова відвідуваність атестованих працівників з особливо шкідливими умовами праці становить 3298 осіб на добу.

Водночас, службовці ТОВ "Комбінат громадського харчування АЕC" щодня надавали лікувально-профілактичне харчування на 1051 особу менше, ніж осіб щодо кількості яких було укладено вищевказані договори з надання послуг їдальні.

Крім того, коригування актів фактично наданих послуг не здійснювалося, на підставі чого службові особи ВП "Запорізька АЕС" безпідставно перераховували гроші на рахунок ТОВ "Комбінат громадського харчування АЕС".

Надалі отримані гроші для переведення їх у готівку перераховувалися на рахунки фірм з ознаками фіктивності: ТОВ "Грін Лайф" та ТОВ "Лівайн Торг". У результаті ж цими грошима заволодівали службові особи ТОВ "Комбінат громадського харчування АЕС" та ВП "Запорізька АЕС", обернувши їх на свою користь, спричинивши матеріальну шкоду державі на понад 60 млн грн.

Слідчі ДБР у 2019 р. відкрили кримінальне провадження та згодом клопотали у суді про доступ до вказаних договорів харчування з можливістю провести їх виїмку. Суд це клопотання задовольнив.

В ухвалі вказувалося, що розкрадання відбувалося за участі та прикриття службовців ДФС в Запорізькій області (не вживали заходів при перевірках) та Східного офісу Держаудитслужби (при ревізіях).