26 березень 2024, Вівторок, 18:41

Демчина спростував закиди Ситника

8 Травня 2018г.
Снимок экрана 2018 05 08 в 17.26.08

Головне управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України з грудня 2017 року по квітень 2018 року зафіксувало неодноразові факти отримання одним із високопоставлених чиновників Державної міграційної служби (ДМС) коштів за надання громадянства України іноземцям, зокрема громадянам РФ.  "Найближчими днями ви дізнаєтеся про підозру одному з високопоставлених чиновників Державної міграційної служби, який за гроші продавав українські паспорти іноземним громадянам. На цей час ця людина звільнилася за власним бажанням", - повідомив журналістам перший заступник глави СБУ Павло Демчина.

За його словами, 12-13 квітня поточного року Головне управління (Главк "К") провело низку слідчих дій, вилучило значні суми готівки та матеріали набуття іноземцем громадянства України за територіальним походженням. П.Демчина уточнив, що "послуга" надання громадянства України коштувала від $3 до $5 тис, - передає Інтерфакс-Україна.

Відповідаючи на запитання журналістів про роботу Главку "К" під його керівництвом у протидії корупції за цим напрямом, перший заступник глави СБУ зазначив, що загалом за 2015-й - перший квартал 2018 року з "грошима в руках" було затримано 37 працівників ДМС, а до різних видів і термінів покарань засуджено 16 осіб. Він додав, що загалом щодо злочинів у ДМС відкрито 48 кримінальних проваджень.

"Йдеться зараз не про рядових працівників ДМС, а починаючи від керівників секторів і відділів територіальних органів до начальника ДМС у Києві, перших заступників в Одеській і Луганській областях і начальника управління та директора департаменту в центральному офісі ДМС", - сказав він.

П.Демчина наголосив, що жоден інший правоохоронний орган не може похвалитися такими показниками боротьби з корупцією в цьому відомстві, і цей факт повністю спростовує звинувачення на адресу Служби про начебто причетність її працівників до незаконної видачі паспортів.

Перший заступник глави СБУ також зазначив, що з набуттям чинності безвізовим режимом з ЄС у 2017 році виник підвищений попит на біометричні паспорти, який привів до черг щодо їх оформлення та видачі й посилив корупційні ризики в діяльності працівників ДМС.

Зокрема, в 2018 році Главк "К" запобіг протиправній діяльності директора департаменту з питань громадянства, реєстрації роботи з громадянами з тимчасово окупованих територій України ДМС і заступника начальника відділу цього ж департаменту, які за 800 грн прискорювали виготовлення паспортів, "обслуговуючи" на місяць у середньому 100 людей. Зазначених посадових осіб затримали під час отримання частини неправомірної вигоди.

Водночас П.Демчина заявив, що така ефективна боротьба з окремими фактами корупції доводить здатність України виконувати свої зобов'язання перед ЄС щодо безвізового режиму. Він наголосив, системної корупційної вертикалі у сфері міграційної політики в Україні немає.

Перший заступник глави СБУ також уточнив, що загалом за 2015-2018 роки за матеріалами СБУ службовим особам держорганів було повідомлено про підозри у рамках 2358 кримінальних провадженнях, в яких розслідувалося 2030 злочинів корупційного характеру, тому боротьба з корупцією в ДМС - це лише один із напрямів діяльності Главку "К".

Як нагадує Резонанс, за словами директора НАБУ Артема Ситника, нещодавнє затримання детективами Національного антикорупційного бюро України співробітника ГУ СБУ в Києві та Київській області є продовженням операції, яку департамент "К" СБУ зірвав у грудні 2017 року. "Департамент "К" не бажає протидіяти міграції, а навпаки, багато в чому цьому сприяє. У розмовах, які ми зафіксували, дуже часто згадують вище керівництво цього департаменту", – зазначив директор НАБУ.

Як повідомляв Резонанс, 2 березня 2018 року співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили у хабарництві директора одного з департаментів Державної міграційної служби України.

ГПУ ТА НАЦПОЛІЦІЯ ЗНАЙШЛИ У ДМСУ НЕ ЛИШЕ КОРУПЦІЮ, А Й ТОРГІВЛЮ НАРКОТИКАМИ