26 июнь 2019, Среда, 18:53

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Сергій Горбатюк взявся за колишню дружину судді Ємельянова (документ)

29 ноября 2017г.

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України відкрив кримінальне провадження щодо колишньої дружини судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова за заявою Центру протидії корупції про “відмиванні грошей, здобутих злочинним шляхом”, - повідомляє Резонанс.

“За результатами розгляду зазначеної заяви, відповідні рішення внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування та розпочато розслідування за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення – ч.3 ст. 209 Кримінального Кодексу України”, – йдеться у відповіді Генеральної прокуратури.

Напередодні юристи ГО надіслали до ГПУ документи, оприлюднені в журналістському розслідуванні програми “Схеми”, які вказують на сумнівне походження закордонного майна у колишньої дружини судді Артура Ємельянова – Світлани.

За даними журналістів, Світлана Ємельянова має велику кількість об’єктів нерухомості, в тому числі є співвласницею фірм, що володіють п’ятьма готелями у Європі, зокрема, у Відні та Франкфурті-на-Майні. Крім того, екс-дружині судді належать вілла в Анталії (Туреччина) і квартира в Дубаї (ОАЕ).

“Власних статків дружини українського судді навряд чи б вистачило на придбання коштовної нерухомості на заході, тим більше, за даними податкової, її річний дохід не перевищував мільйона гривень протягом останніх трьох років. Скоріше за все, все це було куплено за гроші, які суддя Ємельянов міг отримувати за винесення незаконних судових рішень та втручання в авторозподіл справ.. Але НАЗК відмовилося навіть перевіряти декларацію судді, а походження статків його екс-дружини може бути вивчено лише в ході розслідування кримінальної справи, оскільки вони формально – розлучені”, – пояснює підстави зацікавленості ГПУ подружжям Ємельянових юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

Журналісти “СХЕМ” довели, що колишнє подружжя регулярно спілкується і разом їздить відпочивати закордон. Це, на думку антикорупціонерів, може вказувати на фіктивний характер розірвання шлюбу. У ЦПК підозрюють, що суддя Ємельянов оформив розлучення, щоб приховати майно, оформлене на колишню дружину.

Суддя Ємельянов, якого називають в пресі “обличчям судової системи часів Януковича”, є фігурантом ще однієї кримінальної справи, яку розслідує Генеральна прокуратура. Вона стосується фактів втручання в роботу автоматизованої системи документообігу господарських судів України.

Як повідомляв Резонанс, Департамент спецрозслідувать, що і досі розслідує розстріли активістів на Майдані, також займається справою про податки на зерно в Одеській області.

«ИМЕНЕМ РЕВОЛЮЦИИ»: КАК ГПУ И ГФС ЗЕРНО ИЗЫМАЛИ