Держвиконавець вимагав 15 тис грн від боржника по аліментах - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

06 июль 2020, Понедельник, 04:37

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Держвиконавець вимагав 15 тис грн від боржника по аліментах

12 сентября 2018г.

За результатами скоординованих дій правоохоронців викрито факт вимагання та одержання неправомірної вигоди старшим державним виконавцем одного із відділів ДВС Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

11 вересня 2018 року за процесуального керівництва прокуратури області, співробітниками УСБУ в області, Управління захисту економіки ДЗЕ Національної поліції України спільно із слідчими поліції задокументовано факт вимагання та одержання посадовцем ДВС неправомірної вигоди у чоловіка, з якого у примусовому порядку стягуються кошти на утримання дитини.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області.

За даними слідства, за невинесення постанови про накладення на боржника штрафу, а також невжиття в рамках виконавчого провадження інших обмежувальних заходів зловмисник вимагав 15 тис грн, які необхідно було передати через його знайомого.

Оперативники спецслужби затримали посадовця згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України на одній з вулиць Кам’янця-Подільського після одержання всієї суми неправомірної вигоди.

За вказаним фактом здійснюється досудове розслідування за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з її вимаганням).

Питання виконання судових рішень пов'язане не лише із ефективністю роботи окремого виконавця чи окремого органу - це повинна бути еволюція усієї системи загалом, - вважає заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко. Вона звернула увагу сторін виконавчих проваджень на реальну можливість реагування Міністерства юстиції, спеціальних відділів, на неправомірні дії чи бездіяльність виконавців з приводу конкретного виконавчого провадження. Для цього стороні достатньо звернутись до Міністерства юстиції засобами поштового зв'язку чи навіть написавши у соціальній мережі Facebook, відповіді в такому разі надаються особі найбільш оперативно задля уточнення деталей скарги чи додаткової інформації.