13 квітень 2024, Субота, 03:16

До новообраного голови ДБР є багато запитань, – Мустафа Найєм (оновлено)

27 Листопада 2017г.
Снимок экрана 2017 11 27 в 19.34.51

«Я дуже розчарований тим, як провели конкурс на посаду директора Державного бюро, але до кінця не вірив, що це правда. Адже не можна все вирішити у чиємусь кабінеті. Прізвища людей, які це зробили, не хотів би називати». Як повідомляє Резонанс, про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Мустафа Найєм.

«Щодо Романа Труби є багато фактологічних запитань. Ця людина працювала в прокуратурі до того, як її або вигнали, або вона була люстрована. І ми зараз з’ясовуємо це. Також він працював у комерційному секторі і зараз повернувся. Найголовніше, є підозра, що він брав участь у розслідуванні справ проти майданівців. Можливо, він якраз був ще й тією людиною, яка відповідала за санкційний список осіб від ЄС. Звичайно, все це підозри, тому інформація перевіряється», – прокоментував він.

Народний депутат вважає, що цей перелік можна легко перевірити, адже чітко відомо, де Труба працював. Але найприкріше, що громадськість нічого зараз не зможе змінити. «Ми проґавили цей момент і маємо це визнати. Адже усі були зайняті НАБУ, а ДБР ніхто не займався, бо не знали, за скільки років воно зможе запрацювати», –  розповів Найєм.

За його словами, до обрання голови ДБР майже не залучали громадськість, тому конкурсна комісія працювала не прозоро. «Комісія не відповідала законним критеріям. Наприклад, зараз будь-який конкурсант може подати до суду, якщо незадоволений результатом. Більше того, якщо хтось дійсно хоче відстояти свої права, то сміливо може звертатися до суду і оскаржувати процедуру», – наголосив нардеп.

Мустафа Найєм впевнений, що на сьогодні створення нових правоохоронних органів є виправданим лише наполовину, «бо ми бачимо, які зараз проблеми в НАЗК, як важко САП, як працює НАБУ. І я не знаю, що буде з ДБР», підводячи до того, що функції органу можуть бути добре розписані в законі, але фактично заблоковані в реальному житті.

Саме для того, аби новий орган не перетворився на чергову профанацію, народний депутат запевнив глядачів в тому, що особисто буде слідкувати за першими кроками Романа Труби й очікуватиме від нього через 30 днів (після призначення, тобто з 16 листопада) Стратегії діяльності ДБР, як того вимагає закон. А зараз чогось вимагати від ДБР просто неможливо – він все ще існує тільки на папері. І тільки від керівника залежить, коли українське ФБР запрацює на повну потужність.

Повна версія розмови – у відео:

КОЛИ І ЯК ЗМОЖЕ РОЗПОЧАТИ РОБОТУ ДБР

Як повідомляв Резонанс, 22 листопада Президент України Петро Порошенко призначив Романа Трубу на посаду директора Державного бюро розслідувань. Свого часу той працював прокурором Пустомитівського району. Після цього 2014 року в.о. Генпрокурора Олег Махніцький запросив його на роботу до Головного слідчого управління ГПУ. У ЗМІ О. Махніцький вже заявив, що " Труба ніколи не відкривав справи проти активістів Євромайдану, а керував розслідуваннями злочинів проти них".

ДБР, НАБУ І ГПУ: РОЗПОДІЛ ПОЗИЦІЙ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ