13 квітень 2024, Субота, 12:57

До ОАСК надійшов ще один позов щодо нового порядку атестації прокурорів

23 Жовтня 2019г.
Фото:Zhenya Slivko
Фото:Zhenya Slivko

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом до Генеральної прокуратури України щодо оскарження окремих пунктів Порядку проходження прокурорами атестації, затвердженого Наказом Генпрокурора від 3.10.2019 №221.

Про це повідомляє Резонанс 23 жовтня 2019 року із посиланням на Судову владу України.

Зокрема, позивач просить суд визнати протиправними та скасувати п.10 та п.11 вищезгаданого порядку, якими передбачено, що кадровою комісією під час проведення співбесіди до уваги можуть братися відомості від фізичних та юридичних осіб, у тому числі і анонімно, які можуть свідчити про невідповідність прокурорів критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності. На думку позивача, такі положення суперечать вимогам чинного законодавства та порушують його право на захист.

Суд ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

У суді нагадали, що у провадженні ОАСК вже перебуває справа щодо оскарження Порядку проходження прокурорами атестації, затвердженого Наказом Генпрокурора від 3.10.2019 №221.

ПРОКУРОРИ ЧЕРЕЗ ОАСК ОСКАРЖУЮТЬ НАКАЗ РЯБОШАПКИ ЩОДО АТЕСТАЦІЇ

Як інформує Резонанс, 23 жовтня 2019 року розпочалась переатестація прокурорів.

За даними заступника Генерального прокурора - Головного військового прокурора України Віктора Чумака понад "200 осіб було в першій групі. Не обійшлося без пригод. Ну по-перше, одна особа навіть прийшовши на тестування, відмовилась від його проходження".

- Але є вже і приємні новини, на цей момент вже декільа осіб закінчили тестування з позитивним результатам. Один прокурор військової прокуратури набрав 90 балів із 100, написав Чумак у соцмережі Facebook.

Якщо говорити об‘єктивно про знання і тести, то чому керівництво само не проходить тестування і тест на доброчесність ? Виходить, що правити професійними мають не професійні?, - вважає перший заступник Генпрокурора (2014 рік) Микола Голомша.

ПРО ПРОКУРОРСЬКУ РЕФОРМУ