28 березень 2024, Четвер, 18:54

До суду скеровано справу стосовно посадовців, завдавших понад 20 млн грн збитків державі

31 Березня 2020г.
91188138 2238699989566505 2326146389068742656 N

Прокурорами #САП та детективами #НАБУ завершено досудове розслідування у справі про обвинувачення директора та заступника директора по виробництву Інституту ім. Таїрова, колишніх посадових осіб Овідіопольської районної державної адміністрації, начальника відділу Держкомзему в Овідіопольському районі Одеської області та директора Дослідного господарства «Таїрова» у протиправному виведенні із державної власності та заволодінні 9,82 га особливо цінних земель Інституту ім. Таїрова. Про це повідомляє Резонанс 31 березня з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

В ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2007-2010 років директор Інституту ім. Таїрова, зловживаючи своїми владними повноваженнями та службовим становищем, діючи у власних інтересах та інтересах третіх осіб, всупереч інтересам служби та вимог Земельного кодексу України щодо заборони передачі у приватну власність земельних ділянок Національної академії аграрних наук , незаконно вивів із власності Інституту понад 9,82 га особливо цінних земель.

Залучивши до своєї протиправної діяльності заступника директора з виробництва Інституту, який очолював земельну комісію, начальника відділу земельних ресурсів у Овідіопольському районі Одеської області та директора Дослідного господарства «Таїровське», директор Інституту протиправно передав землі у постійне користування дослідного господарства.

Після чого, незважаючи на відсутність погоджувальних документів за сприяння Голови, першого заступника голови та головного спеціаліста юридичного відділу Овідіопольської райдержадміністрації змінено цільове призначення вказаної земельної ділянки - із землі «для ведення дослідних і навчальних цілей» на землі «для ведення садівництва».

У подальшому, відповідно до проекту землеустрою, який затверджено в результаті узгоджених протиправних дій посадовців, вказана земля була розділена на 143 ділянки та передана у приватну власність.

Як наслідок, державним інтересам спричинено шкоди на суму понад 20,9 млн гривень.

Дії колишніх та чинних службовців кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На сьогодні досудове розслідування у справі завершено. Обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.