23 березень 2024, Субота, 21:39

ДВБ допоміг Інтерполу затримати німця, якого розшукували за фінансові шахрайства

14 Листопада 2018г.
1

Громадянин Німеччини, визнаний судом винуватим у фінансовому шахрайсті, щоб не потрапити до в‘язниці втік на територію України. За допомогою налагоджених корумпованих зв‘язків із працівниками правоохоронних органів зловмисник тривалий час мешкав у Київський області, доки оперативники внутрішньої безпеки Національної поліції України не отримали інформацію про нього. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на інформацію ДВБ у соцмережі Facebook.

Як було встановлено перевіркою, 41-річний німець втік зі своєї країни аби уникнути покарання за систематичні фінансові махінації, якими завдано понад 50 тисяч євро матеріальних збитків. Жертвами шахрая стали як юридичні, так і фізичні особи.

Перетнувши кордон України втікач оселився у місті Біла Церква на Київщині. Одружився і налагодив власний бізнес. Весь цей час підозрюваний у аферах іноземець перебував у міжнародному розшуку по базі Інтерполу. Про що працівниками ДВБ НПУ отримано підтвердження.

Однак з’ясувалося, що на неодноразові запити відомства до міліції/поліції надходили відписки про те, що зазначеного громадянина не виявлено на території Київської області. Згодом оперативники внутрішньої безпеки встановили, що надійність переховування іноземець собі забезпечив шляхом надання хабарів «потрібним людям» у правоохоронних структурах.

Працівники ДВБ НПУ спільно з Інтерполом, Управлінням патрульної поліції Київської області, під процесуальним керівництвом прокуратури, затримали німця за місцем проживання і доставили до суду. Рішенням суду до громадянина Німеччини застосовано екстрадиційний арешт до вирішення питання про його видачу та його фактичної передачі.

Тривають заходи на встановлення осіб, в тому числі співробітників правоохоронних органів, які сприяли незаконному перебуванню іноземця на території України, - запевнили у ДВБ.

Як повідомляв Резонанс, прокуратурою Рівненської області встановлені суттєві порушення у роботі територіальних органів поліції вимог кримінально-виконавчого, кримінального процесуального законодавства та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність». Зокрема, на момент прокурорської перевірки з’ясовано, що із 74 ухвалених упродовж 2017-2018 років вироків суду, якими осіб засуджено до позбавлення волі та арешту, 8 залишалися невиконаними. Основною причиною цього є невжиття органами поліції комплексу заходів задля встановлення місця перебування засуджених, оголошення у розшук осіб, які ухиляються від відбування кримінальних покарань, як наслідок – вчинення такими особами нових злочинів.

НА ЗАПОРІЖЖІ ВИКРИЛИ НА ВИМАГАННІ ОЗУ З ЧИСЛА ДІЮЧИХ ТА КОЛИШНІХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ, — СБУ