22 июль 2018, Воскресенье, 13:23

взятка декларация ДТП в Харькове НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Екс-керівник розвідки заявив про фальсифікацію записів, оприлюднених ГПУ (оновлено)

2 октября 2017г.
0

2 жовтня 2017 року начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк оприлюднив аудіозаписи прослуховування окремих розмов фігурантів кримінального провадження про злочини під час Майдану. Йдеться про трьох колишніх високопосадовців МВС України, яких підозрюють у злочинах, передбачених ст. 340, ч. 3 ст. 365 (в редакції Закону від 07.04.2011), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України (в редакції Закону від 07.04.2011), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 121 КК України (в редакції Закону від 05.11.2009), ч. 5 ст. 27, п.п. 1,5,12 ч. 2 ст. 115 КК України (в редакції Закону від 05.11.2009).

За офіційною інформацією, ці матеріали слідчі отримали в рамках розслідування "за фактами перевищення влади та службових повноважень колишніми службовими особами вищих органів державної влади та працівниками правоохоронних органів у період листопада 2013 року – лютого 2014 року, що призвело до масових жертв серед цивільних учасників акцій протесту, а також за іншими фактами вчинення незаконної протидії протестним акціям. Зокрема надання колишніми службовими особами Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ України неправомірної вигоди працівникам правоохоронних органів, задіяним в охороні громадського порядку під час акцій протесту громадян, які відбувалися у центральній частині м. Києва у період грудня 2013 року – лютого 2014 року, за вчинення ними, в інтересах третіх осіб, дій з використанням наданої їм влади та службового становища, вчинених за попередньою змовою у складі організованої групи, пособництва заподіяння смерті більше двох осіб, вчиненого способом, небезпечним для життя багатьох осіб у складі організованої групи, а також незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень, що призвело до масових жертв серед цивільних учасників акцій протесту та заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості". Двоє підозрюваних нині займають керівні посади в Національній поліції України.

Записи оприлюднених розмов датовано 2016 роком. Зокрема, на одному з них є голос, схожий на голос підозрюваного у координації дій силовиків щодо протидії протестним акціям 2014 року на Майдані Незалежності у Києві - Володимира Гриняка, який тоді був заступником керівника Департаменту громадської безпеки МВС, а нині працює в Управлінні громадської безпеки Нацгвардії.

Як стверджують ТЕКСТИ.org.ua, на третьому аудіозаписі "Гриняк домовляється з керівником Служби зовнішньої розвідки Віктором Гвоздем, що передасть останньому дозвіл на зброю, яку той має на руках, вочевидь, без чинного дозволу".

У свою чергу, Віктор Гвоздь заявив у соцмережі, що на плівках ГПУ оприлюднено не його голос, а іншої людини.

Спробу його дискердитації, екс-командир СЗР та колишній начальник Головного управління розвідки Міноборони Віктор Гвоздь у Facebook пояснив так: "Або бояться, або нагнітають репресії проти патріотів, або намагаються "замилити" свою профнепридатність. Пройшло більше трьох років після Майдану і замість того, щоб покарати вбивців Небесної сотні, імітують роботу, хто кому який дозвіл видавав. Люди без стиду і совісті. Давно пора покласти прокурорську книжечку і йти каятися".

ЧОМУ СПРАВИ МАЙДАНУ ТАК ПОВІЛЬНО ПРОСУВАЮТЬСЯ

Фото