Екснардепу Станіславу Березкіну САП повідомила про підозру у корупційному злочині — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

04 август 2020, Вторник, 02:09

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Екснардепу Станіславу Березкіну САП повідомила про підозру у корупційному злочині

27 сентября 2019г.
Фото: Факти
Фото: Факти

27 вересня 2019 року прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури погоджено повідомлення про підозру колишньому народному депутату України у вчиненні ряду особливо тяжких корупційних злочинів. Цього ж дня детективами НАБУ у встановленому законом порядку повідомлено про підозру ексдепутату за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України. Про це інформує Резонанс із посиланням на САП.

Так, досудовим розслідуванням зібрано докази, які дають достатні підстави вважати, що колишній народний депутат як бенефіціар групи компаній «Креатив» наприкінці 2013 – початку 2014 років організував заволодіння коштами державного банку АТ «Ощадбанк» у сумі 20 000 000 доларів США, залучивши до таких дій інших осіб, у тому числі службовців банківської установи.

Заволодіння коштами здійснено за попередньою змовою групою осіб під видом видачі кредиту, хоча достатнього забезпечення для його отримання до банку надано не було.

Указані кошти після їх отримання на рахунок однієї з компаній групи «Креатив» відразу були легалізовані шляхом перерахування на рахунки іноземних компаній (в тому числі офшорних юрисдикцій) начебто на виконання контрактів з поставки тропічної олії. В подальшому компаніями офшорних юрисдикцій за рахунок отриманих як кредит коштів АТ «Ощадбанк» придбано активи в м. Одесі та на Чорноморському узбережжі, після чого їхні корпоративні права були передані дітям екснардепа.

Слід зауважити, що майже рік тому Верховна Рада України не підтримала подання Генерального прокурора України про надання згоди на притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності, - акцентувала у САП.

ПРО «ОЩАДБАНК»

Нагадаємо, восени 2018 року стало відомо, що під керівництвом прокурорів САП детективами НАБУ здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, предметом якого є організоване народним депутатом України та приведене до виконання його близькими родичами та бізнес-партнерами заволодіння 20 млн доларів США державного банку. Йшлося про нардепа Станіслава Березкіна. Він у лютому 2018 року вийшов зі складу групи "Відродження" і перейшов у "Волю народу".

У ЗМІ депутат Березкін заперечував свою причетність і причетність своєї родини до розкрадання 20 млн доларів кредиту Ощадбанку.

Син депутата Максим і ще 5 підозрюваних у справі внесли встановлені судом застави і вийшли із СІЗО.

ПІДОЗРЮВАНА У ПРИЧЕТНОСТІ ДО РОЗКРАДАННЯ З ОЩАДБАНКУ ДОЧКА ДЕПУТАТА БЕРЕЗКІНА ВТЕКЛА ЗА КОРДОН