Фомін міг звільнитися з ВРП через незгоду "з намаганням підпорядкувати судову гілку влади" - ЗМІ - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

20 январь 2020, Понедельник, 19:25

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Фомін міг звільнитися з ВРП через незгоду «з намаганням підпорядкувати судову гілку влади» — ЗМІ

31 октября 2019г.
0

У Вищій раді правосуддя з’явилася ще одна вакансія. Обраний Всеукраїнською конференцією прокурорів адвокат Ігор Фомін подав заяву про звільнення за власним бажанням.

Про це пише Резонанс 31 жовтня із посиланням на ЗіБ.

Видання нагадує, що у ВРП Фомін відпрацював тільки півроку — з квітня. Можна припустити, що раптове бажання покинути колегіальний орган пов’язане з оцінкою положень нової судової реформи, освяченої проектом №1008. Зокрема, І.Фомін назвав її «намаганням підпорядкувати судову гілку влади», а також розкритикував появу комісії, в якій 3 іноземні експерти фактично контролюватимуть доброчесність членів Ради та можуть будь-якої миті ініціювати їх звільнення.

Утім, його колеги не з’ясовували причин демаршу, констатувавши відсутність «обставин, які б свідчили, що така заява подана під примусом, під впливом інших обставин і не є актом вільного волевиявлення». Тож І.Фоміна звільнено з посади та виключено зі складу першої дисциплінарної палати ВРП.

Отже, тепер в органі суддівського врядування залишається працювати 16 із 21 за штатом. Не вистачає по одному представникові від Президента, науковців і прокурорів, а ще двох ніяк не спроможеться призначити Верховна Рада.