Фонд гарантування вкладів перевіряє великі банкі на махінації - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

07 март 2020, Суббота, 07:26

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Фонд гарантування вкладів перевіряє великі банкі на махінації

30 сентября 2019г.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб проводить forensic-аудити по всім великим банкам. Про це повідомила директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут в інтерв'ю ЗМІ, передає Резонанс.

За її словами, це перший фронт робіт по поверненню активів. Другий фронт — це судова робота на основі так званої нестачі активів для задоволення кредиторських вимог.

"Тут мова вже буде йти про цивільні позови до менеджменту банків, який допустив нестачу активів у фінустанові. Але і кримінальні, і цивільні справи — процеси паралельні, але з однією метою — повернути вкрадені гроші", - зазначила С.Рекрут.

Вона висловила думку, що в нинішньому юридично-правовому полі кримінальні епізоди довести буде простіше: "Там йдеться про конкретних осіб, конкретні операції та схеми, чітко зрозумілі винні і зрозумілі завдані збитки".

С.Рекрут уточнила, що проводяться міжнародні розслідування можливих зловживань у великих банках: "Звичайно, тільки українською юрисдикцією ми не обмежимося, так як в історії практично всіх великих банків мова йде і про відхід грошей в іноземні юрисдикції".