26 июнь 2019, Среда, 03:24

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ГПУ спробувала пояснити, чому адвокатам Савченко не дають усіх матеріалів «справи»

14 августа 2018г.

Стороні захисту народного депутата Надії Савченко не дають ознайомиться з усіма матеріалами кримінальної справи, щоб адвокати штучно не затягували процес. Про це в коментарі Українській правді розповіла ще один спікер ГПУ Л. Сарган.

"Матеріали справи для адвокатів Савченко і Рубана відкрили від вчорашнього дня (13 серпня – УП)", - сказала Сарган.

"Вчора прийшов адвокат Савченко, йому надали 5 томів справи. Адвокат сказав, що йому мало 5 томів і хотів взяти відразу всі 27. Всі 27 віддавати одразу не будуть, тому що, як записано в КПК, дається в середньому один день на ознайомлення одного тому", - пояснила речниця ГПУ.

За словами Л. Сарган, ймовірно, адвокати Савченко будуть намагатися затягнути процес, адже захисник, який приходив по матеріали, відмовився взяти дозволені йому томи справи, а 14 серпня взагалі не прийшов на ознайомлення.

Л. Сарган для УП також наголосила, що "прокурор не впевнений, що адвокату дали саме 5 томів, а не 7, як повідомлялося раніше, адже він не був присутній. Матеріали розслідування видає слідчий СБУ без участі і присутності прокурора".

"Незважаючи на завершення слідства та вимоги закону, захисникам Надії Савченко не надано доступ до матеріалів слідства. Зокрема, 13.08.2018 року слідчий у даному провадженні вибірково надав для ознайомлення лише частину матеріалів та повідомив, що решта буде надана тоді, коли захисники ознайомляться з вже наданими, оскільки саме такий порядок визначили слідчі з прокурором", - написав у блозі для Резонансу адвокат, партнер АО Barristers Андрій Левковець. І додав: Які саме докази виділяти в нове провадження, а які залишити в старому вирішував самостійно прокурор, тому невідомо які матеріали залишились в старому провадженні і чи не виділила прокуратура лише ті, які є зручними лише для прокурорів, і чи не сховали прокурори таким чином докази провокації злочину та невинуватості Надії Савченко в старому провадженні до якого зараз доступу стороні захисту не надається?

Сторона захисту також вважає такі зловживання сторони обвинувачення намаганням втрутитись у роботу захисників Надії Савченко та перешкодити її праву на захист та справедливий суд, численні посягання на які вже відбувалися з боку сторони обвинувачення у даному провадженні.

КРУГОВА ПОРУКА У СПРАВІ НАДІЇ САВЧЕНКО (ДОКУМЕНТИ)