19 январь 2019, Суббота, 20:38

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ГПУ зафіксовано порушення Женевських конвенцій з боку російсько-терористичних сил

8 мая 2018г.

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України зафіксовано порушення Женевських конвенцій з боку російсько-терористичних сил. Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко у Facebook.

8 травня 2018 року близько 00:50 год. з тимчасово окупованої території Луганської області російсько-терористичні сили, застосовуючи важку артилерію, в порушення норм міжнародного гуманітарного права, здійснили прицільний обстріл селища Лоскутівка Попаснянського району Луганської області.

На місце події одразу виїхала група у складі працівників управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, ГПУ, співробітників Національної поліції України та Служби безпеки України.

Відповідно до норм КПК України прокурорами вказаного управління процесуальним шляхом задокументовано факти порушення Збройними Силами Російської Федерації, а також підконтрольними їм представниками терористичної організації «ЛНР» законів та звичаїв війни.

Зокрема, в ході огляду місця події встановлено, що внаслідок артилерійського обстрілу зазнали серйозних ушкоджень 8 житлових будинків, у 2 з яких здійснено пряме попадання снаряду, господарські споруди, присадибні ділянки та газопровід.

На даний час встановлено, що обстріл вівся снарядами калібром 152 мм з м. Первомайськ Луганської області (тимчасово окупована територія) підрозділами артилерії «6-го окремого мотострілецького козачого полку імені М. Платова», що входить до складу незаконного збройного формування у структурі терористичної організації «ЛНР».

На даний час вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення злочину.

Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду, - інформує Резонанс.

ТУГОДУМИ З ВІЙСЬКОВОЇ ПРОКУРАТУРИ