13 квітень 2024, Субота, 00:43

ГПУ знову відфутболила НАБУ “справу” про хабарництво Мосійчука?

16 Серпня 2018г.
74d2cac9 F6e2 4d14 A881 4e7ff7ad10e8 W1023 R1 S

Генеральна прокуратура передала в Національне антикорупційне бюро справу про хабарництво депутата Верховної Ради Ігоря Мосійчука (Радикальна партія Олега Ляшка). Про це Українським Новинам повідомили джерела в НАБУ.

При цьому справа передавалася і повертався назад кілька разів."3-4 рази воно ходило туди-сюди, але в підсумку виявилося у нас", - сказав співрозмовник.

У НАБУ вважають, що шанси на внесення в Раду подання про притягнення І Мосійчука до кримінальної відповідальності існують, але рішення поки не прийнято.

У свою чергу нардеп І. Мосійчук заявив, що його справу було передано від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до Нацполіції ще в червні цього року. Він оприлюдинив документ (на фото). І потім уточнив для Резонансу, що справа і досі рахується на НПУ МВС.

За словами І. Мосійчука, він розуміє, що це не підслідність органів поліції, утім обіцяє довести це провадження до суду.

У березні 2018 року Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляв, що неможливо направити до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з Мосійчука через незавершену експертизу по його справі.

У травні 2016 року Верховний Суд визнав незаконним зняття Радою недоторканності з І. Мосійчука.

У вересні 2015 року Генеральна прокуратура оприлюднила кілька епізодів відео, на якому зафіксована передачу хабара нардепу.

"Якщо не встановлено достатніх доказів винуватості особи у вчиненні інкримінованого їй злочину (злочинів) і вичерпані всі можливості їх отримати, то кримінальне провадження підлягає закриттю. Саме таке рішення, на мою думку, повинне бути прийнято по справі народного депутата І. Мосійчука, особливо, якщо врахувати той факт, що основі докази (відеозйомка розмови останнього, яка була оприлюднена в залі Верховної ради) здобуті з порушенням норм КПК, бо відносно народного депутата не можна проводити НСРД без попередньої згоди парламенту, - написав у соцмережі заслужений юрист України, екс-заступник Генпрокурора України Олексій Баганець. - Більше того, якби у цьому провадженні були інші достатні докази його вини, то, на мою думку, ця справа давно вже була б розглянута у суді і був би винесений вирок суду. Але, брати на себе відповідальність за закриття цієї справи нинішній очільник ГПУ не хоче, бо це не вкладається в його плани «справжнього борця із корупцією», тому і не дивно, що правоохоронні органи «футболять» це кримінальне провадження один одному вже 3-ій чи 4-ий раз. В цій ситуації НАБУ мабуть поступає вірно, бо цей злочин, який йому дійсно підслідний, був зареєстрований ГПУ до початку діяльності Бюро, а відповідно до внесених змін до КПК, прокуратура повинна закінчувати це провадження сама і приймати законне рішення. Хоча, не виключаю і того, що можуть бути в цій історії і політичні мотиви. Але, це вже справа рук політологів. Моя позиція незмінна: по даному провадженню повинні приймати законне рішення органи прокуратури, а точніше - ГПУ".

ПРЕЦЕДЕНТИ ЗНЯТТЯ ДЕПУТАТСКОГО ІМУНІТЕТУ ТА ПРОВАЛЬНА ПРАКТИКА ПРАВООХОРОНЦІВ З ЦИХ ПИТАНЬ