Гройсман Володимир Борисович - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

20 январь 2020, Понедельник, 12:57

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Гройсман Володимир Борисович

503 0
Прем'єр-міністр України

Віце-президент Асоціації міст України

20 січня 1978 року, м. Вінниця

Освіта

1994 року закінчив Вінницьку середню школу № 35.

У 1999 р — закінчив Вінницький інститут регіональної економіки та управління за спеціальністю «Юриспруденція» (молодший спеціаліст).

У 2003 році Володимир Гройсман закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю «юриспруденція».

У 2010 році закінчив Національну академію державного управління при президенті України, ставши магістром за фахом «управління суспільним розвитком» і спеціалізацією «управління на регіональному та місцевому рівнях».

Кар’єра

Трудову діяльність розпочав з 1992 року, у віці 14 років, слюсарем на МП Школьник.

У серпні 1994 року призначений комерційним директором приватного малого підприємства ОКА.

З листопада 1994 року працював на посаді комерційного директора приватного підприємства Юність.

У 2002 році був обраний депутатом Вінницької міської ради по виборчому округу №29. Був заступником голови постійної депутатської комісії з питань прав людини, законності, депутатської діяльності та етики.

У листопаді 2005 року — секретар Вінницької міської ради. Прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування.

З 25 листопада 2005 року — виконуючий обов’язки міського голови міста Вінниця.

26 березня 2006 року, у віці 28-ми років, обраний Вінницьким міським головою.

У 2010 році висунутий політичною партією Совість України на вибори міського голови.

31 жовтня 2010 року з рекордною для міських голів обласних центрів України підтримкою — 77,81% голосів, переобраний міським градоначальником.

З 27 лютого — 27 листопада 2014 року — віце-прем’єр-міністр з питань регіональної політики — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

У липні 2014 року Гройсман очолив урядову комісію з розслідування причин авіакатастрофи літака «Boeing 777» авіакомпанії «Malaysia Airlines» під Донецьком.

27 листопада 2014 року призначений головою Верховної Ради VIII скликання. За відповідне рішення проголосували 359 народних депутатів.

25 березня 2016 з’їзд Блоку Петра Порошенка виніс резолюцію з вимогою відставки уряду Арсенія Яценюка. При цьому делегати з’їзду на посаду прем’єра підтримали кандидатуру спікера ВР Володимира Гройсмана.

14 квітня 2016 року Верховна Рада проголосувала за відставку Арсенія Яценюка і одночасно — за призначення Володимира Гройсмана прем’єр-міністром України.

Плітки:

У ЗМІ публікувалися матеріали про те, що в кінці 2007 року ПАТ «Кредитпромбанк» видав ПП «Юність», яка належала сім’ї Гройсмана кредит на суму понад 10 млн дол для будівництва на місці колишнього ринку «Юність» торгового центру «Магігранд». Після того як будівлю торгового центру добудували, компанія нібито відмовилася погашати кредит і проблема виплати впала на плечі держави. Пізніше кримінальну справу було закрито, винних так і не знайшли.

За неперевіреними даними, основним джерелом прибутку В.Гройсмана на посаді мера Вінниці було асфальтування вулиць.

Вінницькі бізнес-еліти стверджують, що діяльність Гройсмана повністю контролюється його батьком, який є близьким до Петра Порошенко.

Прем’єр Володимир Гройсман разом з родиною живе у квартирі в елітному житловому кварталі «Новопечерські Липки» у центрі Києва, яка оформлена на його тещу-пенсіонерку з Вінниці Аліну Бурлаку.

Цікаві факти

У неповнолітньому віці працював на посаді комерційного директора малого підприємства «ОКО»

Сім`я

Одружений.

Дружина — Олена Іванівна Гройсман.

Виховує двох дочок (Христину і Ірину) і сина (Давида).

Хобі

Володимир Гройсман намагається не поширювати інформації про власні зацікавлення. З неофіційних джерел відомо, що вдома у Вінниці у нього живе собака породи Чау-Чау.

Цитата

«В Україні є бізнес-омбудсмен, який повинен захищати права бізнесу. Це добре, але я є бізнес-омбудсменом, персональним, і буду захищати кожну гривню, долар і євро інвестицій». Швейцарсько-український бізнес-форум, 13 червня 2016 року.

Доходи

Згідно з декларацією, у 2014 році дохід Володимира Борисовича склав 1 млн 571 тис. 471 грн, з яких заробітна плата та інші виплати становлять 156 731 грн, 6640 грн — дивіденди і відсотки, 1 млн 408 тис. грн — дохід від передачі в оренду майна. Дохід членів сім’ї склав 1 млн 447 тис. 835 грн. У власності Гройсмана перебувають житлові будинки площею 534 кв. м і 461 кв. м , чотири земельні ділянки (площа найбільшої з них — 5923 кв. м) та інше нерухоме майно. У декларації політика також зазначені транспортні засоби: Land Rover Range Rover 2013 року, на якому їздить сам спікер, а також Volkswagen Touareg, 2011 випуску, що належить членам сім’ї.

Згідно з офіційною декларацією про доходи за 2015 рік Володимир Гройсман заробив трохи більше 1,5 мільйона гривень, з яких на зарплату довелося близько 80 тисяч. Левову частку доходу спікера ВР склали виручені гроші від здачі в оренду нерухомого майна. У його власності є дві земельні ділянки загальною площею трохи більше 90 соток, два житлових будинки площею 1000 кв.м, а також п’ять об’єктів нерухомого майна загальною площею 21 тисяча кв.м.
В готівкових коштах Володимир Гройсман зберігає 2,4 млн гривень, 870 тис доларів та 460 тис євро., Крім цього декларант володіє автомобілем Range Rover 2013 року та Volkswagen Touareg 2011 р.в.

Нагороди / Відзнаки

Віце-президент Асоціації міст України.

Нагороджений орденами «За заслуги» ІІ и ІІІ ступеню (2011) та Кавалерським хрестом ордена заслуг Республіки Польща.

Володіє іменною нагородною зброєю — пістолетом Jericho 941 FBL та штурмовою гвинтівкою Fort-221 з коліматорним прицілом Mepro 21.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/rezontmp/resonance.ua/www/wp-content/themes/resonance/single-dose.php on line 180