26 березень 2024, Вівторок, 08:15

Ідеологи закону Савченко мають визнати помилку та скасувати своє «ноу-хау», – Пилипенко

21 Вересня 2016г.

Упродовж 2016 року за так званим "законом Савченко" на свободу вийдуть 34 тисячі ув'язнених. 9 тисяч вже покинули місця позбавлення волі. 800 осіб знову вчинили злочин. Із них - 23 вбивства, 66 розбійних нападів. Про це раніше повідомив заступник глави Національної поліції України Вадим Троян.

Як зазначив у коментарі "Резонансу" представник України у Венеційській комісії Володимир Пилипенко, ініціатор закону Надія Савченко як і решта його ідеологів повинні нарешті визнати свою помилку та ініціювати у Верховній Раді процес його скасування.

«Законопроект ухвалили поспіхом і виключно завдяки авторитету самої Савченко. А скористались ним - злочинці. Поки його не скасують - рівень злочинності буде постійно збільшуватись», - переконаний Пилипенко. Зокрема він зауважив, що завдяки дії закону на волі опинились ґвалтівники, вбивці і педофіли.

«Усі співавтори закону Савченко, а також всі ті, хто голосував за нього і президент, який його підписав, відповідають за наслідки. Адже саме завдяки дії «закону Савченко» по вулицям розгулюють такі особи як підозрюваний в організації афери «Еліта-Центр» Олександр Шахов,

https://resonance.ua/delo-stroitelnoj-afery-elita-tsentr-razvalivaetsya-v-sude-iz-za-begstva-glavnogo-obvinyaemogo/

Андрій Слюсарчук, сумнозвісний Доктор Пі, якого звинувачують у вбивствах та незаконній лікарській практиці, маріупольський педофіл Микола Шекерлі - вийшовши на волю, пообіцяв за здоров’я Савченко в церкві свічку поставити. Список постійно збільшується», - розповідає експерт.

Він додає, що контролювати всіх цих достроково звільнених людей неможливо, адже в держави нема ні людських, ні матеріальних ресурсів.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла законопроект Надії Савченко №3413 "Про вдосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення в строк покарання" 26 листопада 2015 року. Закон зобов'язує суди враховувати засудженим особам кожен день, який вони провели в слідчих ізоляторах до винесення вироку, як два дня відбуття покарання.

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що в "закон Савченко" необхідно внести зміни, згідно з якими особи, які вчинили тяжкі злочини, не мають права на дострокове звільнення.

В Генпрокуратурі також підтримують внесення змін до "закону Савченко" у зв'язку з його небезпекою для суспільства.

Сама нардеп Надія Савченко уже заявила, що ніякої помилки не визнає й надалі відстоюватиме свій закон.