26 березень 2024, Вівторок, 01:22

Ємець судової реформи

28 Серпня 2018г.
Емец 2

Всеволод Розумовський, для Резонансу

Нещодавно нардеп від Народного Фронту Леонід Ємець розмістив пост у соціальній мережі фейсбук, де заявив, що вважає, що судову реформу провалено, судді корумповані, а єдине спасіння від цієї біди це нова Конституція та виборність суддів.

Риторика народного депутата свідчить про те, що скоро вибори, і треба вішати чергову локшину на вуха людям,  а тема люстрації ( яка була гаслом Леоніда Ємця на минулих виборах)  вже не актуальна. І як бачимо Леонід Ємець на вибори збирається, і судячи з усього від Блоку Юлії Тимошенко, що скоріше мінус для цієї політичної сили.  Адже нещодавно саме Ю.Тимошенко запропонувала провести “нову судову реформу”,  ключовою позицією якої є виборність суддів.

В цьому контексті слід зазначити, що однією з причин чому провалено судову реформу є те, що її питаннями опікуються  саме такі народні депутати як Леонід Ємець.

Варто згадати, що Леонід Ємець був одним із співавторів Закону України “Про відновлення довіри до судової влади”, який як бачимо зі слів самого нардепа до цього відновлення не призвів. Був вказаний депутат і співавтором Закону України “Про очищення влади” , положення якого  розкритиковано Венеційською комісією та містять ознаки неконституційності, а застосування призвело до зниження рівня професіоналізму до стану невігластва в органах влади. Голосував нардеп й на підтримку змін до Конституції щодо правосуддя, президентського закону “Про забезпечення права на справедливий суд” і  нової редакції президентських законів Україн “Про судоустрій і статус суддів”, “Про Вищу раду правосуддя”,  розказував в ефірах про позитиви судової реформи. Також Леонід Ємець входив до складу Конституційної комісії Президента П.Порошенка.

Що ж, окрім майбутніх виборчих гасл, змусило так кардинально змінити точку зору “реформатора”?

Тут варто пригадати, що Леонід Ємець був кандидатом на посаду судді Верховного Суду. У ЗМІ зазначалось, що задля участі у конкурсі нардеп надав сфальшовані документи щодо свого стажу, і хоча “доброчесна” Вища кваліфікаційна комісія суддів закрила на це очі, вказане конкурсанту не допомогло, адже за результатами виконання практичного завдання Леонід Ємець набрав 29 балів та припинив в ньому участь. Пан Ємець одразу ж звинуватив у своїй не фаховості членів колегії,  які перевіряли його роботу. Та зокрема члена ВККС Юрія Тітова, зазначивши, що він є кумом нардепа Ківалова, який в свою чергу є ледве не його особистим ворогом. Вказане стало виглядати ще більш смішно, коли виявилось, що саме член ВККС Тітов поставив найвищий бал серед своїх колег роботі Ємця. До речі, свою “геніальну” роботу Леонід Ємець так і не оприлюднив.

Підготовка по рішенням Михайла Смоковича не допомогла Леоніду Ємцю отримати посаду судді Верховного Суду

Багато запитань у журналістів виникло й до декларацій нардепа, однак антикорупційні органи не поспішають перевіряти інформацію щодо можливого незаконного збагачення депутата.

Сьогодні Леонід Ємець пафосно заявляє про провал судової реформи, але мовчить про те, що також має нести за це відповідальність. І хоча цей депутат часто хизується присутністю в парламенті по п’ятницям, та чи потрібні такі депутаті та реформатори взагалі?

Гарну відповідь на це питання дала член Венеційської комісії у 2009-2014 рока Марина Ставнійчук.