12 квітень 2024, П'ятниця, 12:42

Євгеній Єнін: Припинення договору про дружбу з РФ вплине на загальний дух відносин між прокуратурами

18 Вересня 2018г.
Фото: Крапка
Фото: Крапка

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією "не визначає роботу центрального органу з питань міжнародно-правової допомоги та екстрадиції, яким є ГПУ", оскільки Генеральна прокуратура у своїй роботі керується Кримінальним процесуальним кодексом України та міжнародними угодами. Насамперед Європейською конвенцією про взаємну допомогу у кримінальних справах та Європейською конвенцією про видачу правопорушників.

Про це заявив Резонансу заступник Генерального прокурора Євгеній Єнін, відповідаючи на питання як вплине на подальшу правову співпрацю України та РФ, зокрема щодо екстрадиції розшукуваних осіб, припинення Україною дії Договору від 31 травня 1997 року.

Водночас заступник керівника української Генпрокуратури акцентував: "Непродовження дії Великого договору з РФ безумовно вплине на загальний дух відносин між прокуратурами".

ЗА УЧАСТЬ У ТЕРОРИСТИЧНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ІДІЛ В УКРАЇНІ ЗАТРИМАНО ЩЕ ОДНОГО ІНОЗЕМЦЯ

17 березня сайт адміністрації Президента України повідомив, що Петро Порошенко підписав Указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року «Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією». Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України підтримано пропозиції Міністерства закордонних справ України щодо припинення Україною дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Міністерство закордонних справ України має заявити Російській Федерації про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, підписаного 31 травня 1997 року, відповідно до статті 40 цього Договору та внести у встановленому порядку на розгляд Президентові України проект Закону України щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.

Також, відповідно до рішення РНБОУ, МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, інші міжнародні організації про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією, підписаного 31 травня 1997 року, та підстави припинення.

За словами представника Президента у Верхній Раді України Ірини Луценко до 30 вересня Російську Федерацію буде поінформовано нотою МЗС України, а главою держави буде внесений до парламенту відповідний законопроект у відповідності до статті 24 Закону України «Про міжнародні договори України».

ДЛЯ УКРАИНЫ ДЕНОНСАЦИЯ ДОГОВОРА С РФ — КАТАСТРОФА