18 квітень 2024, Четвер, 04:03

Касаційний цивільний суд очолив суддя, якого пов‘язують із Віктором Медведчуком

7 Грудня 2017г.
F4b5e8fd 4996 4195 Ab5c 90df4658163e W650 R0 S

Бориса Івановича Гулька обрано Головою Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду строком на чотири роки. Відповідне рішення прийнято одноголосно 7 грудня 2017 року, - повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу суду.

Одним з ключових завдань на посаді Голови КЦС Борис Гулько визначив забезпечення якнайшвидшого початку роботи установи. «На сьогодні до ВССУ щодня надходить майже 800 касаційних скарг, люди хочуть захистити свої права. Саме для цього ми повинні організувати належний та ефективний процес здійснення судочинства Верховним Судом, бути вільними у прийнятті справедливих судових рішень».

Формування єдності судової практики, систематичне надання методичної допомоги судам апеляційної інстанції – не менш важливі завдання, які стоять перед суддями Касаційного цивільного суду. «Основу судової системи мають становити апеляційні суди. Якісна робота апеляційних судів дозволить зменшити надходження касаційних скарг до Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду», – наголосив Борис Гулько.

Збори суддів Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду тривають. Серед питань порядку денного,  обрання суддів до Великої Палати Верховного Суду; визначення кількісного і персонального складу судових палат Касаційного цивільного суду; обрання суддів Касаційного цивільного суду до об’єднаної палати; обговорення Тимчасових засад використання автоматизованої системи документообігу та визначення складу суду у Верховному Суді; визначення рівня навантаження на суддів з урахуванням виконання ними адміністративних та інших обов’язків.

Як повідомляв Резонанс, 6 грудня 2017 року збори суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду обрали Головою КАС Михайла Смоковича. 5 грудня 2017 року Богдана Львова було обрано Головою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

"Враховуючи таку сталу вже тенденцію «обирати» керівниками нових касаційних судів «старих» керівників вищих судів, а також враховуючи, що Секретарем пленуму обрано Д.Луспеника, який і до цього секретарював, підписуючись Секретарем пленуму на документах, які пленум не розглядав, спробую спрогнозувати, що, наприклад, у четвер на зборах судів касаційного цивільного суду буде обрано Б. Гулька, а в п’ятницю, відповідно, на зборах суддів касаційного кримінального суду - «старого» керівника С. Кравченко, - написав у мережі Facebook судовий експерт Василь Гайдар. - Виходячи власне з самого Пленуму ВС та вже проведених зборів суддів двох судів, складається враження, що цими процесами керують невидимі кукловоди".

ВЕРХОВНИЙ СУД ВІДДАДУТЬ У РУКИ МЕДВЕДЧУКА?

Як писав Резонанс, єдиним зауваженням до цього кандидата у Громадської ради доброчесності було те, що Борис Гулько відповідно до наказу Міністра оборони України № 207 від 27.03.2015 р. «за визначні заслуги в забезпеченні обороноздатності України, захист конституційних прав та свобод людини і громадянина» отримав нагородну зброю.

Згідно декларації Бориса Гулька, його цивільною дружиною є громадянка Крижанівська Тетяна Михайлівна. Місцем роботи якої є міжнародна адвокатська компанія Бі.Ай.еМ (код ЄДРПОУ 1434078). Одним із засновників вказаної компанії є ВГО «Спілка адвокатів України», засновником якої є Віктор Медведчук. Міжнародна адвокатська компанія Бі.Ай.еМ, ВГО «Спілка адвокатів України» та також організація В.Медведчука «Українській вибір» знаходяться за однією адресою - вулиця Велика Васильківська 23-б.

Борис Гулько був і фігурантом сюжету програми «Схеми» «Черга на Банкову», але свою присутність пояснив розробкою процесуальних кодексів.

Під час конкурсу Борис Гулько за результатами анонімного письмового тестування набрав 78,75 балів, за практичне завдання - відповідно 70 балів. Тобто загальний професійний бал Бориса Гулько 148,75. Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Роман Брегей під час подання адміністративного позову та скарги на дії ВККС до Вищої ради правосуддя обґрунтовував, що саме цифра 157,5 становить 75% максимальної кількості балів за два конкурси — це бар’єр, прописаний у Законі «Про судоустрій та статус суддів» для атестування особи, яку призначають на посаду судді.