Хмельницька прокуратура у суді оскаржує порушення закону «Про публічні закупівлі» - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

24 январь 2020, Пятница, 04:18

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Хмельницька прокуратура у суді оскаржує порушення закону «Про публічні закупівлі»

23 августа 2019г.

Хмельницькою місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог законодавства при проведенні публічних закупівель одним із комунальних підприємств обласного центру. Про це повідомляє Резонанс 23 серпня 2019 року із посиланням на сайт прокуратури Хмельницької області.

Наразі встановлено, що у торік травні тендерним комітетом комунального підприємства розглянуто пропозиції п’яти постачальників та визначено переможця відкритих торгів, з яким укладено договір про закупівлю за бюджетні кошти 161 тис літрів дизельного палива.

Відповідно до умов правочину загальна вартість товарної продукції склала 3,5 млн грн.

Після проведення відкритих торгів, всупереч норм Закону України «Про публічні закупівлі» та положень укладеного договору, без будь-яких належних на те підстав, між замовником та постачальником укладено додаткові угоди, якими поступово ціну за одиницю товару збільшено.

Разом з тим, обсяги пального, що планувалось закупити, зменшено більш як на 25 тис літрів.

Внаслідок укладення додаткових угод, ціна за 1 літр пального стала вищою за ціни, які пропонувались іншими учасниками під час проведення торгів.

Водночас, ринкові ціни на паливо з часу проведення закупівлі та до моменту укладення додаткових угод змінились тільки у бік зменшення.

Тому, як повідомив виконувач обов’язків керівника місцевої прокуратури Павло Маслюк, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання зазначених додаткових угод до договору про закупівлю товарів недійсними та стягнення безпідставно сплачених на їх виконання коштів в сумі 466 тис грн.

Позов прокурора перебуває на розгляді в Господарському суді Хмельницької області, наголосили у прес-службі облпрокуратури.

За даними із Єдиного державного реєстру судових рішень Резонансу стало відомо, що йдеться про позов заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури "в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах Західного офісу Державної аудиторської служби України, м. Львів, Хмельницького комунального підприємства "Електротранс", м. Хмельницький до товариства з обмеженою відповідальністю "Техойл НК", м. Київ про визнання недійсною додаткової угоди №1 від 15.06.2018 року про внесення змін до основного договору №126 від 04.06.2018 року, укладеної між ХКП "Електротранс" та ТОВ "Техойл НК"; визнання недійсною додаткової угоди №1 від 25.06.2018 року про внесення змін до основного договору №126 від 04.06.2018 року, укладеної між ХКП "Електротранс" та ТОВ "Техойл НК"; стягнення з відповідача на користь Хмельницького комунального підприємства "Електротранс" безпідставно збережених сплачених коштів в сумі 466680,00 грн".