13 квітень 2024, Субота, 14:44

Холодницькому закидають злив оперативної інформації та тиск на суд (оновлено)

30 Березня 2018г.
Снимок экрана 2018 03 30 в 17.37.06

"На підставі рішення суду було проведено технічні заходи й зафіксовано низку розмов у кабінеті керівника САП, які, на нашу думку, є підставою для притягнення як до кримінальної, так і до дисциплінарної відповідальності. Питання про кримінальну відповідальність і повідомлення про підозру — в даному випадку в компетенції Генеральної прокуратури. Зі свого боку, ми підготували й сьогодні, 30 березня, передали скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокуратури. На мій погляд, у ній викладено вагомі підстави для прийняття рішення про звільнення Назара Холодницького з посади керівника САП".  Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Директор НАБУ уточнив, що йдеться "про злив інформації про підготовку обшуків тим людям, у котрих ці обшуки мали проводитися"; "про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень"; "про тиск на суд для прийняття незаконних рішень. Зокрема, тиск на суд робиться з метою, щоб суд не розглядав клопотання детективів НАБУ про проведення обшуку в особи, котра є другом Холодницького", "підбурювання свідка до дачі неправдивих свідчень".

У рамках кримінального провадження, яке розслідується спільною групою ГПУ та НАБУ за здобутими в ході слідства фактами, які належно розсекречені, до КДКП за підписами Генерального прокурора та директора НАБУ направлені дисциплінарні скарги про вчинення керівником САП Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків. У свою чергу повідомив у соцмережі Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Як передає Резонанс, у своєму поданні до КДКП очільник ГПУ попросив "розглянути питання зняття Н. Холодницького з посади заступника Генпрокурора - керівника САП".

ПРОКУРОРІВ НАЙЧАСТІШЕ КАРАЮТЬ ЗА ПОМИЛКИ У ДЕКЛАРАЦІЇ ТА ПИЯЦТВО ЗА КЕРМОМ

Як уточнили у Генеральній прокуратурі, прокурора може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження, згідно з ч. 1 ст. 43 Закону України «Про прокуратуру» з таких підстав:

- невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків;

- розголошення таємниці, що охороняється законом, яка стала відомою прокуророві під час виконання повноважень;

- вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури;

- грубе порушення правил прокурорської етики;

- втручання чи будь-який інший вплив прокурора у випадках чи порядку, не передбачених законодавством, у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів, у тому числі шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень, дій чи бездіяльності, за відсутності при цьому ознак адміністративного чи кримінального правопорушення.

"Блискавична операція. Те, про що ми в антикорупційному комітеті Ради давно здогадувалися, отримало докази. Назар Холодницький, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, рятував фігурантів справ НАБУ. І тепер має відповісти за свої вчинки". Так прокоментував "справу Холодницького" у Facebook народний депутат України Сергій Лещенко.

 

ПРОБЛЕМА ПІДСЛІДНОСТІ: ХОЛОДНИЦЬКИЙ ПООБІЦЯВ ПЕРЕЙТИ ВІД СЛІВ ДО СПРАВ

Керівник САП Назар Холодницький заявив, що ще не ознайомлений зі скаргою, яку на нього подали ГПУ та НАБУ, проте вимагатиме публічності розгляду його справи та оприлюдненні всіх матеріалів. Про це Н. Холодницький заявив на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна".

"Єдине, що я хотів би і єдине, що хочуть мої прокурори – це достатня доказова база… Я, як керівник прокуратури, завжди намагався і буду намагатися діяти виключно в рамках закону і вимагати від слідства надання повної доказової бази. Я буду відстоювати свою позицію. Я доведу, що САП – це структура, яка дієздатна, яка здатна забезпечити закон і нагляд, в тому числі за детективами НАБУ. Я у своїх діях впевнений. Я на КДКП доведу кожне слово, яке покажуть, але не вирізка розмов і не вихоплення слів з контексту, а повністю вся розмова і подальші дії, які слідували за цією розмовою", - заявив Антикорупційний прокурор.