16 квітень 2024, Вівторок, 06:14

Колишньому віце-президенту авіакомпанії МАУ повідомлено про підозру

13 Листопада 2018г.
36801

Прокуратурою Київської області викрито злочинну схему службових осіб авіакомпанії МАУ, які заволоділи грошовими коштами аеропорту «Бориспіль» в розмірі понад 10 млн грн. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на сайт Генеральної прокуратури.

Установлено, що між ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» та державним підприємством «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» укладено договір про спільну діяльність з технічного обслуговування та ремонту повітряних суден, яку здійснювали працівники МАУ в приміщеннях аеропорту.

Так, службові особи авіакомпанії МАУ, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, приховали від держпідприємства реальні обсяги отриманих грошових коштів за виконання робіт з обслуговування та ремонту. Внаслідок неправомірних дій вказаних осіб, державі завдано збитків на суму понад 10 млн грн.

Під час досудового розслідування, прокуратурою Київської області спільно з працівниками ГУ КЗЕ СБУ проведено санкціоновані обшуки за місцями проживання фігурантів кримінального провадження.

Наразі за процесуального керівництва місцевої прокуратури керуючому спільною діяльністю – колишньому віце-президенту авіакомпанії МАУ повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб та в особливо великому розмірі) КК України.

На даний час вирішується питання про оголошення підозри іншим співучасникам злочину.

НАБУ ПРОТИВ КОЛОМОЙСКОГО

Як повідомляв Резонанс, детективи НАБУ встановили, що впродовж 2014-2015 років керівництво МАУ за сприяння службових осіб Державіаслужби України протиправно заволоділо коштами Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (далі – Фонд) в особливо великих розмірах.

Зокрема, йдеться про збір, який всі авіакомпанії за законом (згідно пп. 3 та 4 ч.5 ст. 12 Повітряного кодексу України) зобов’язані сплачувати до Фонду за перевезених пасажирів та вантажі. Ці кошти МАУ стягувала з клієнтів з відповідним цільовим призначенням, але до Фонду їх не перераховувала. За два роки (починаючи з 2014-го) сума цієї несплати сягнула 147 млн грн.

СКАНДАЛЬНЫЙ ЭКС-ГЛАВА ГОСАВИАСЛУЖБЫ ВОССТАНОВИЛСЯ НА РАБОТЕ ЧЕРЕЗ СУД