Коломойский програв Нацбанку справу на 3 млрд грн - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

21 ноябрь 2019, Четверг, 07:43

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Коломойский програв Нацбанку справу на 3 млрд грн

19 июля 2019г.

Верховний суд України не дозволив компанії, підконтрольній олігарху Ігорю Коломойському, уникнути боргової відповідальності перед Національним банком України. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу Нацбанку.

Велика палата Верховного суду України 2 липня підтвердила позицію Національного банку, що входження держави в капітал "Приватбанку" не є суттєвою обставиною для розірвання іпотечних договорів, укладених з майновими поручителями, підконтрольними І.Коломойському.

Зокрема, ВСУ відхилив касаційну скаргу підконтрольного І.Коломойському ЗАТ "Ерлан" (ТМ "Біола"), яке вимагало розірвання укладеного з Національним банком іпотечного договору.

Згідно з цією угодою "Ерлан" надала Національному банку в заставу майно вартістю 3 млрд грн, в якості забезпечення кредиту рефінансування, отриманого Приватбанком до націоналізації.

Позивач вважав, що в результаті входження держави в капітал Приватбанку, відбулася істотна зміна обставин, коли кредитор (Національний банк) і боржник (Приватбанк) об'єдналися в одній особі.

До того ж, Велика палата Верховного суду підтвердила, що "Ерлан" добровільно і за власною ініціативою обмежила своє право власності на предмет іпотеки і прийняла на себе, в тому числі, ризик настання відповідних несприятливих для себе наслідків у разі невиконання боржником основного зобов'язання.

Також, судом відхилено доводи "Ерлана" про порушення Національним банком ст. 73 закону "Про Національний банк", який нібито відмовився від прийняття виконання Приватбанком взятих на себе зобов'язань за кредитним договором від третьої особи, а також не вчинив дій щодо списання з банку заборгованості після його націоналізації.