Коррупционеры в Нацбанке окончательно сошли с ума — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

13 август 2020, Четверг, 02:51

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Коррупционеры в Нацбанке окончательно сошли с ума

8 февраля 2017г.
0

Залог на освобождение взяточника Сергея Шацкого с его подельником Криворучко по требованию правления собирали со всех сотрудников центрального офиса НБУ!

Об этом зампред Гонтаревой, куратор административного блока Роман Борисенко, сегодня сообщил во время селектора с регионами. Чем, собственно, подтвердил косвенное участие правления в коррупционных схемах Шацкого, и еще раз продемонстрировал всем наглость "реформаторов" - деньги взяли верхи, а скидываться на залог надо низам.

Волшебно, правда?

А чтобы у вас стало меньше сомнений относительно участия высших должностных лиц Нацбанка - Гонтаревой, Смолия, Лапко и Махаевой (уже экс-сотрудниц НБУ) в схемах Шацкого, я приведу выдержку из оперативных материалов по этому делу, имеющихся у меня в распоряжении.

Напомню, НБУ лишил платежную систему «Ай Ті Фінанс» лицензии, после чего ее учредителям было предложено запустить новую систему - с помощью взятки.

...Відзначаємо, що керівництво ТОВ «Ай Ті Фінанс» еодноразово зверталося до НБУ, безпосередньо до Наталії Лапко та Валерії Гонтаревої. Проте, жодної відповіді ТОВ «Ай Ті Фінанс» так і не отримало.

Влітку 2016 року ТОВ «Ай Ті Фінанс» дізналася, що керівником Департаменту платіжних систем України призначено Шацького Сергія Сергійовича. Представники ТОВ «Ай Ті Фінанс» офіційно записалися на прийом до Шацького С.С. з питання рішень НБУ стосовно ТОВ «Ай Ті Фінанс».

На зустрічі зі сторони ТОВ «Ай Ті Фінанс» були висвітлені питання щодо того, що ТОВ «Ай Ті Фінанс» не отримало жодної відповіді на подані до НБУ докази усунення порушень. Шацькому С.С. були надані докази подання цих документів до НБУ, та пояснення стосовно ситуації. На що Шацький С.С. відповів, що йому все одно, адже рішення приймалось не за його каденції.

На початку серпня 2016 року, до ТОВ «Ай Ті Фінанс» знов звернулися посередники та повідомили, що у ТОВ «Ай Ті Фінанс» нічого не вийде з поновленням ліцензії.

Посередники зазначили, що мали розмову із Шацьким С.С., і той їм сказав: «Зачем открывать горшок с гавном, который будет вонять». Після чого, посередники запропонували зареєструвати нову платіжну систему. За послуги попросили суму у розмірі 35 000,00 (тридцять п’ять тисяч) доларів США.

ТОВ «Ай Ті Фінанс» не погодилось на пропозицію, оскільки справа про незаконність рішень НБУ слухалася у суді, і суд вже мав прийняти рішення. На що посередники зазначили, що нам ніколи не виграти справу, що НБУ не дозволить цього зробити

(!!! напомню вам о письме Гонтаревой главе Верховного суда Романюку ).

Усвідомивши всю безвихідь ситуації, ТОВ «Ай Ті Фінанс» вирішило звернутися до Генеральної прокуратури України та до Служби безпеки України. Генеральною прокуратурою України було відкрите кримінальне провадження, супроводження якого здійснювала Служба безпеки України.

Після довгих перемовин та узгоджень з посередниками до НБУ були подані Правила внутрішньодержавної платіжної системи «Платисервіс», платіжною організацією якої є ТОВ «Платисервіс». Узгодження Правил тривало з червня 2016 року по кінець грудня 2016 року.

Після подання правил, посередники зазначили, що їм необхідний аванс, для того щоб роздати цей аванс працівникам НБУ, які будуть узгоджувати правила. Суму авансу визначили на рівні 10 000,00 (десять тисяч) доларів США. Серед працівників НБУ, який буде вирішувати питання назвали Криворучко О.Ю.. Також зазначили, що Шацький С.С. дасть команду і працівники НБУ не будуть ставити зайвих запитань.

11 жовтня 2016 року, аванс в сумі 10 000,00 (десять тисяч) доларів США був переданий одному із посередників у одному із ресторанів міста Києва. Факт передачі грошей був задокументований працівниками Служби безпеки України. Оперативні працівники також від слідкували, між ким цей аванс був поділений та в яких частинах.

Після вручення авансу, процедура узгодження Правил платіжної системи тривала як по закону, в режимі питання - відповіді. І в кінці кінців у грудні 2016 року посередники повідомили, що Правила узгоджені і що на початку року ТОВ «Платисервіс» отримає свідоцтво про реєстрацію платіжної системи.

25 січня 2017 року НБУ було видано свідоцтво ТОВ «Платисервіс» про реєстрацію платіжної системи. Після чого посередники почали вимагати остаточного розрахунку за виконану роботу.

Писали кожного дня, просили швиденько виконати фінансові зобов’язання, оскільки їм необхідно було розрахуватись з працівниками НБУ.

2 лютого 2017 року одному з посередників була передана остання сума у розмірі 25 000,00 (двадцять п’ять тисяч) доларів США. Під час зустрічі, посередник наголосив, що можна працювати, можна звертатись з будь яких питань, що Шацький С.С. може допомагати і до нього можна звертатись, через посередника звичайно.

Крім того, під час зустрічі посередник обурився тим, що ТОВ «Ай Ті Фінанс» подало касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду міста Києва на окружного та апеляційного суду міста Києва. Посередник зазначив, що ця справа, справа честі працівників НБУ Лапко Н.Г. та Махаєвої і що вони не допустять, щоб рішення було на користь ТОВ «Ай Ті Фінанс».

На питання чи впливали Лапко Н.Г. та Махаєва на суди, посередник відповів: «Звичайно, що ви хотіли». «Відмовтеся від касації, навіщо псувати відносини, ви ж отримали платіжну систему», - зазначив посередник...

Эти разговоры ВНИМАНИЕ зафикисированы СБУ.

Обещаю продолжение, и добавлю одну пикантную деталь - имена посредников. По моим данным, это Расим Тагиев и Сергей Галахин. Говорят, оба очень близки к олигарху Воронову...

Джерело