13 квітень 2024, Субота, 12:44

Медійна буря підігрівається, зокрема, і з прокурорського середовища, – Рябошапка

28 Жовтня 2019г.
443fac2f8065d4f73a3db07f7aaadab7

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка ще раз заявив в інтерв‘ю Апострофу про законність процедури призначення своїх заступників.

Як передає Резонанс 28 жовтня 2019 року, у відповідь щодо звинувачень, котрі йдуть "і від колишніх прокурорів" очільник ГПУ акцентував, що "призначення повністю відповідають закону. Раніше, коли була така практика, чомусь її ніхто не критикував, а коли прийшов я і ми почали це робити, з’явились такі закиди. Ми це пов’язуємо тільки з медійними атаками і намаганнями дискредитувати нас. Наша позиція тут на сто відсотків однозначна. Кому не подобається, могли піти до суду. Але ж вони в суд не пішли з цими питаннями. Вони пішли в Facebook".

ГАЛИНА КЛИМОВИЧ ЗАКИДАЄ НОВОМУ ОЧІЛЬНИКУ ГПУ ПОСАДОВИЙ ЗЛОЧИН

- Ми прагнемо збудувати оновлену прокуратуру, в якій прокурорам довіряє суспільство тому, що вони обстоюють права людини і інтереси суспільства. Не політичні замовлення чи бізнес-інтереси певних осіб. І якби ми були не впевнені в цих змінах, які ми впроваджуємо – ми б цього не починали. Критики цих запитань не може не бути, тому що кожен бачить ці запитання по-своєму. Тому й кампанія щодо дискредитації прокуратури і атестації самими ж прокурорами ведеться достатньо активно. Використовуються будь-які речі, де можна неоднозначно тлумачити якісь ситуації, чи десь щось перекручено подати, зманіпулювати. Власне, значна частина дискусій щодо питань є такою маніпуляцією. Тестові питання для перевірки професійних компетенцій досить довго відпрацьовувались, їх більше шести тисяч. Багато з цих питань були опробовані вже до того під час конкурсів до НАБУ, спеціалізованої прокуратури, ДБР. Крім того, декілька днів фахівці сиділи зранку до ночі, всі шість тисяч питань переглядали повторно для того, щоб не було жодних нюансів. Але критики все-одно знаходять щось, чим вони не задоволені, - заявив Рябошапка.

ДО ОАСК НАДІЙШОВ ЩЕ ОДИН ПОЗОВ ЩОДО НОВОГО ПОРЯДКУ АТЕСТАЦІЇ ПРОКУРОРІВ

За його словами, "люди розуміють, що немає сенсу з нами про щось домовлятись. Якщо немає можливості домовитись, тоді включаються інші механізми, серед яких дискредитація, медійні атаки, підрив авторитету, намагання тиснути через парламент. Все це теж є свідченням того, що ми почали працювати ефективно".

Також Рябошапка вважає, що "медійна буря підігрівається, зокрема, і з прокурорського середовища. Багато тих, хто не написав заяву – а я спілкувався з керівниками їхніх підрозділів - сказали, що не хочуть йти на перевірку доброчесності, бо, очевидно, що можуть її не пройти".

Крім цього генпрокурор зауважив, що "з 2014 року закон про запобігання корупції передбачає, що анонімні повідомлення можуть розглядатись. І вони вже п’ять років розглядаються, аналізуються і на підставі таких матеріалів приймаються рішення, зокрема, можуть відкриватися кримінальні провадження. Тут нічого нового немає. Для того, щоб прокурори мали можливість захиститись, передбачена процедура, що кадрова комісія направляє прокуророві запитання, які в них виникли. Прокурор має можливість надати пояснення, зокрема, і щодо так званих анонімок, і представити свою позицію на засіданні разом з документами, які він бажає додати. Якщо є обвинувачення в сторону прокурора - він має можливість їх спростувати".

РОЗУМ, ЧЕСТЬ І СОВІСТЬ ОНОВЛЕНОЇ ПРОКУРАТУРИ

На запитання журналістів "ви особисто пробували проходити цю атестацію?" Рябошапка відповів: "Я проходив конкурсний добір в НАЗК, там було дещо схоже".

Про атестацію своїх заступників він не згадав, пише Резонанс.