12 квітень 2024, П'ятниця, 18:53

Мінюст похвалився, що показник виконання судових рішень збільшився у рази

11 Грудня 2019г.
Суд1

За 100 днів роботи нового уряду вдалося зробити рішучі кроки у сфері примусового виконання судових рішень. Зокрема, почали виконуватися судові рішення, які тривалий час не виконувались з корупційних мотивів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

«Система виконання рішень стала менш корумпованою та більш прозорою. Ми припинили практику, коли процес виконання рішень навмисно затягувався та грубо порушувалися строки відкриття виконавчого провадження відносно окремих боржників», – заявив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Він також проінформував, що за цей час вдалося значно підвищити ефективність виконання судових рішень про стягнення коштів на користь держави. Так, за час роботи нового Уряду стягнуто 758,1 млн грн. при виконанні виконавчих документів про стягнення до бюджету, що на 147,2 млн грн. більше, ніж за аналогічний період 2018 року

«Суттєво збільшено показники і по стягненню виконавчого збору. Нам вдалося стягнути 417 млн грн. виконавчого збору, що на 180 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Тобто різниця з минулим роком склала +76%», – підкреслив заступник Міністра.

Загалом, за час роботи нової урядової команди фактично виконано 313,6 тисяч виконавчих документів та стягнуто 2,6 млрд грн. Це на 42,5 тисячі виконавчих документів або 16% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

«Разом з цим, для того, щоб вирішити проблему невиконання судових рішень, Мін’юст спрощує доступу до професії приватного виконавця. Ми вже змінили склад Кваліфікаційної комісії приватних виконавців та Дисциплінарної комісії приватних виконавців та актуалізували перелік питань автоматизованого анонімного тестування, виключивши логічно некоректні запитання для проведення кваліфікаційного іспиту осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця. Це допоможе нам нарешті повноцінно запустити інститут приватних виконавців та залучити компетентних фахівців до системи», – зазначив Андрій Гайченко.