20 май 2019, Понедельник, 10:37

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

МВС Британії очолив колишній банкір із родини пакистанських мігрантів

30 апреля 2018г.

Новим міністром внутрішніх справ Британії стане Саджид Джавід - британський політик-консерватор, колишній інвестиційний банкір, син пакистанського водія автобуса, родина якого мігрувала до Британії в 1960-х роках. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на BBC News Україна.

У 2014 році С. Джавід обіймав посаду державного міністра з питань рівності. З 2014 по 2015 був міністром культури, ЗМІ і спорту, також у 2015 році був міністром у справах бізнесу.

Напередодні прем'єр-міністр країни Тереза Мей прийняла відставку з посади міністра внутрішніх справ Ембер Радд.

На екс-главу МВС тиснули в зв'язку зі скандалом довкола мігрантів так званого покоління Віндраш, які прожили в Британії понад півстоліття. Це люди з Карибського басейну, перший корабель з якими - "Емпайр Віндраш" (Windrush) - прибув до Лондона 22 червня 1948 року. Їх запросили до Британії, щоб заповнити нестачу робочої сили в країні.

Скандал виник після того, як стало відомо, що деяких переселенців з країн-членів Британської Співдружності, які приїхали до Сполученого Королівства в період з кінця 1940-х до 1970-х років, а також їхніх родичів оголосили нелегальними іммігрантами.

Міністра критикували за те, що підконтрольне їй відомство встановило цільові показники на депортацію покоління Віндраш, і що Е. Радд було про це відомо.

Газета Guardian опублікувала копію листа Ембер Радд Терезі Мей від минулого року, в якому міністр внутрішніх справ ставить "амбітну, але досяжну" мету депортувати в найближчі кілька років ще 10% нелегальних мігрантів. Цього ж дня пані Радд подзвонила прем'єр-міністру і повідомила про своє рішення покинути пост - через посилення тиску з боку опозиції, яка вимагала її відставки.

Тіньовий міністр внутрішніх справ Дайан Ебботт, яка кілька разів закликала пані Радд до відставки, заявила, що міністр "вчинила правильно".

Міністр оборони Британії подав у відставку через "руку на коліні журналіста"