20 сентябрь 2019, Пятница, 15:43

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

МВС дозволив прикордонникам без рішення суду затримувати підозрюваних у справах НАБУ

17 августа 2018г.

Міністерство внутрішніх справ дозволило співробітникам Державної прикордонної служби без рішення суду затримувати підозрюваних у справах Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Про це йдеться в наказі МВС від 10 травня, зареєстрованому Міністерством юстиції 18 липня, пише Резонанс із посиланням на Українські Новини.

Даним наказом затверджено новий порядок дій уповноважених службових осіб органів Державної прикордонної служби під час затримання осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, без рішення суду.

Згідно з документом, прикордонник без рішення суду може затримати, якщо є "обгрунтовані підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності" особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого корупційного правопорушення, підслідного НАБУ.

Також можна без рішення суду затримати підозрюваного у скоєнні злочину, за який передбачено позбавлення волі, за умови, що його застали під час скоєння злочину або замаху на його вчинення, а також якщо після злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі або місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин.

Крім того, МВС зобов'язало прикордонників проводити обшук затриманих без рішення суду осіб в окремому приміщенні в присутності не менше двох понятих тієї ж статі, що і затриманий.

Забороняється обшук, що принижує людську гідність.

Після виведення затриманого з приміщення, де проводився обшук, воно підлягає ретельній перевірці на предмет виявлення речовин (предметів, документів), яких не було в приміщенні до початку обшуку.