На хабарі затримано начальника юрвідділу «Завод «Генератор» ДП «Укроборонпром», - прокуратура Києва - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 апрель 2020, Среда, 20:00

На хабарі затримано начальника юрвідділу «Завод «Генератор» ДП «Укроборонпром», — прокуратура Києва

23 января 2020г.

23 січня 2020 року у ході спільної операції Київської місцевої прокуратури № 6, Печерського управління поліції ГУНП в м. Києві та СБУ на одержанні неправомірної вигоди затримано начальника юридичного відділу державного підприємства «Завод «Генератор» ДП «Укроборонпром». Про це Резонансу повідомили у прокуратурі столиці.

Згідно з матеріалами слідства, начальник юридичного відділу вимагав від приватного підприємця 2 тисячі доларів США за прискорення погодження дозвільної документації на передачу в оренду 500 квадратних метрів приміщення заводу під цех із виробництва меблів.

Посередниками в «угоді» виступили ексначальник відділу оренди підприємства та знайомий керівника юрвідділу. Правоохоронці затримали юриста на території підприємства під час одержання всієї суми неправомірної вигоди.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення посадовцю про підозру.

Крім того, тривають слідчі та процесуальні дії, спрямовані на встановлення інших учасників злочинної схеми, у тому числі серед посадовців держпідприємства.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Як нагадує Резонанс, 22 січня Генеральний прокурор Руслан Рябошапка доручив керівникам регіональних прокуратур активізувати розслідування кримінальних проваджень за фактами правопорушень, зокрема корупційних, на підприємствах Державного концерну "Укроборонпром".

"Це дозволить виявити передчасно закриті кримінальні провадження з початку збройного конфлікту на території України по теперішній час, а також пришвидшити розгляд справ цієї категорії у судах", - акцентували у ОГП.

Крім того, наказом Генерального прокурора створено міжвідомчу робочу групу у сфері протидії кримінальним правопорушенням в оборонному секторі держави, до складу якої увійшли керівники правоохоронних органів, Міністерства оборони України та ДК "Укроборонпром".