На місце екс-судді КСУ Шевчука оголосять конкурс - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

31 март 2020, Вторник, 05:15

На місце екс-судді КСУ Шевчука оголосять конкурс

5 февраля 2020г.

5 лютого 2020 відбувається засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики. Як повідомила заступник голови Комітету Ольга Совгиря, до Комітету надійшов лист голови КСУ Олександра Тупицького про те, що у Конституційному Суді України є вакансія. Пропонується звернутися до апарату з приводу розміщення оголошення на вакантну посаду судді КСУ.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.

Секретар Комітету Олег Макаров повідомив, що ця вакансія з’явилася в зв’язку зі звільненням Станіслава Шевчука (якому колектив Суду фактично висловив недовіру через сумнівні дії на посаді керівника КСУ: судді КСУ тоді підтримали висновок комісії з питань регламенту та етики, яка прийшла до висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді через істотний дисциплінарний проступок, грубе і системне нехтуванням своїми обов’язками).

Втім, Олег Макаров запропонував не включати це питання до порядку денного, оскільки справа за позовом Шевчука ще знаходиться на розгляді в апеляційному суді.

Ольга Совгиря повідомила, що за законом про КСУ строк оголошення вакансії — місяць. А оскільки наступне засідання Комітету планується на 19 лютого. Тому пропонується розглянути це питання сьогодні, щоб встигнути в строки. Олег Макаров та Руслан Князевич виступили проти такого рішення.

Врешті більшістю голосів було підтримо рішення доручити апарату розмістити інформацію про оголошення конкурсу на посаду судді КСУ.