13 квітень 2024, Субота, 20:08

НАБУ оприлюднило документи про причетність адвоката Циганкова до конвертцентрів

8 Липня 2016г.

13612391_1738191409792578_2764718590742182149_nНАБУ оприлюднило на офіційному сайті документи, "що свідчать про те, що обшуки в приміщеннях", адвоката Андрія Циганкова, "проводилися на підставі зібраних доказів його причетності до ведення сумнівних фінансових операцій, що мали на меті легалізацію коштів, набутих злочинним шляхом:

1. Копія відомостей, наданих Банком щодо IP-адрес управління системою «Клієнт-банк» п’яти підприємств з ознаками фіктивності, а саме ТОВ «Атмос Плюс», ТОВ «Дарвей Трейд», ТОВ «Фалком Сервіс», ТОВ «Одін Груп Сервіс» та ТОВ «Центр Паритет».

Так з рахунків ТОВ «Атмос Плюс» у період з 13 жовтня по 5 грудня 2014 року, було здійснено 65 транзакцій на загальну суму 71,6 млн. грн. Причому 16 транзакцій з 65-ти, згідно матеріалів, наданих провайдером телекомунікаційних послуг, були здійснені з використанням IP-адреси 89.19.103.63, яка надавалась абоненту Циганкову А.І. за Договором надання телекомунікаційних послуг №2006425.

У системі «Клієнт банк» іншого фіктивного підприємства ТОВ «Дарвей Трейд» в період з 14 січня по 23 лютого 2015 року було здійснено 28 транзакцій на загальну суму 33,5 млн. грн. IP-адреси управління системою у 20 транзакціях збігалися з IP-адресами 89.19.103.63 та 89.19.103.91, які надавались абоненту Циганкову А.І. за Договором надання телекомунікаційних послуг №2006425.

Ще одне фіктивне підприємство ТОВ «Фалком Сервіс» протягом 15 січня – 26 березня 2015 року здійснило 24 операції по рахунку на понад 13 млн. грн. При цьому 16 операцій були здійснені з IP-адрес, зареєстрованих в офісі Циганкова.

По рахунках ТОВ «Одін Груп Сервіс» у період з 5 лютого по 26 лютого 2015 року було проведено 10 транзакцій на 40 млн. грн. У чотирьох транзакціях IP-адреса «Клієнт банку» збігалася з IP-адресою офісу А.Циганкова.

Ще 7 транзакцій на загальну суму 40 млн. грн пройшли через рахунки ТОВ «Центр Паритет» у період з 5 лютого по 24 лютого 2015 року. Дві було здійснено з офісу А.Циганкова.

Усього через рахунки зазначених фіктивних підприємств у період з 13 жовтня 2014 року по 26 березня 2015 року було здійснено 134 операції на загальну суму більш ніж 198 млн. грн. Майже половина з них (а саме 58 транзакцій) були здійснені з використанням IP-адрес, які надавались адвокату Циганкову А.І. за Договором надання телекомунікаційних послуг №2006425.

Звертаємо увагу, що телекомунікаційні послуги надавалися за адресою офісу А.Циганкова, (що по вул. Мечникова 3, м. Київ), в якому детективи НАБУ 5 липня 2016 року за санкцією суду проводили обшук.

2. Копія відповідної довідки від провайдера та копія Договору про надання телекомунікаційних послуг також додається.

3. Місце фіктивних підприємств, рахунками яких розпоряджалися з IP-адреси в офісі А.Циганкова, у схемі розкрадання коштів під час видобування та продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

Таким чином, отримані документи вказують, що з офіса Циганкова А.І. здійснювалось управління фінансовими операціями низки підприємства з ознаками фіктивності, які займалася конвертацією в готівку коштів, отриманих від реалізації природного газу, видобутого в межах спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

Ще раз наголошуємо, що Національне антикорупційне бюро глибоко поважає професію адвоката і конституційне право кожного громадянина на захист. Однак адвокатське свідоцтво не може використовуватися як прикриття у здійсненні злочинної діяльності".

shema_onyshchenko_cygankovВ НАБУ нагадали, що "в ході досудового розслідування газової схеми, організованої депутатом О.Онищенком, 5 липня 2016 року детективи НАБУ провели серію обшуків у Києві та Київській області, зокрема за місцем роботи та проживання декількох адвокатів. Метою даних обшуків було отримання доказів, які б доводили або спростовували причетність адвокатів до конвертації коштів, здобутих внаслідок незаконного перепродажу газу, видобутого в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

У зв’язку із цими слідчими діями на адресу Національного бюро з боку адвокатської спільноти прозвучало чимало безпідставних звинувачень в тому, що обшуки в адвокатів були нібито пов’язані з їхньою професійною діяльністю – а саме представництвом інтересів народного депутата Олександра Онищенка, дозвіл на арешт якого Верховна Рада надала 5 липня 2016 року".

Також у НАБУ підкреслили, що "із адвокатів, за місцем проживання та роботи яких проводилися обшуки, представництво інтересів підозрюваних у так званій «справі Онищенка» здійснював лише Андрій Циганков. Водночас підстави для обшуків його приміщень не мають нічого спільного з його діяльністю як захисника Онищенка.  Він радше є одним із його можливих спільників, який зі свого офісу здійснював безпосереднє управління коштами, отриманими внаслідок злочинної діяльності з перепродажу державного газу".

2016-07-06-naau_577ca6eb8f8e4Напередодні Національна асоціація адвокатів України заявила, що "шокована масштабом та характером проведених обшуків офісів адвокатських об`єднань та адвокатів, які є захисниками у кримінальному провадження проти посадових осіб та власників низки газовидобувних компаній.

Формальне посилання на ст. 23 закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” є просто слабкою спробою прикрити численні порушення інших вимог законодавства з боку Національного антикорупційного бюро. Ухвали суду, як і повідомлення Ради адвокатів Київської області про проведення процесуальних дій (без вказання адреси їхнього проведення) містять численні неточності та порушення процедурних та інших вимог і обов`язково будуть оскаржені в судах.

Боротьба з порушеннями прав та гарантій адвокатської діяльності, спробами тиску на захист, втручаннями в адвокатську діяльність є пріоритетом діяльності НААУ. Профільний комітет НААУ постійно здійснює моніторинг таких порушень та забезпечує належне реагування. Окрім того, зважаючи на масштаби таких порушень і той факт, що суб`єктами порушень часто є представники правоохоронних органів, НААУ неодноразово привертала увагу міжнародних партнерів на цю проблему.

Відсутність належної реакції на міжнародні звернення як на рівні офіційного листування, так на рівні повсякденної діяльності правоохоронних органів є надзвичайно тривожною тенденцією. Її подальше наростання не просто руйнує засади незалежної адвокатської діяльності та конституційний захист прав та інтересів громадян, які гарантуються у кожній демократичній країні. Ідеться про негативний вплив на імідж всієї країни, адже це пряма демонстрація ознак поліцейської держави.

НААУ вимагає негайного реагування з боку вищого політичного керівництва держави, повернення дій правоохоронних органів щодо адвокатів у правове поле, припинення тиску на адвокатуру в ході проведення резонансних розслідувань. Зважаючи на небезпечність прецеденту масового обшуку адвокатів по одній справі, НААУ негайно поінформує міжнародних партнерів про такі дії НАБУ".