Над Ситником густішають хмари? - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

31 март 2020, Вторник, 05:25

Над Ситником густішають хмари?

26 октября 2017г.
0

Всеволод Розумовський, для Резонансу

Нещодавно скандальний нардеп Борислав Розенблат звернувся до суду з позовом до Директора НАБУ Артема Ситника та до народного депутата Сергія Лещенка.

У відповідній позовній заяві нардеп просить визнати протиправними дії очільника Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника щодо розголошення та розповсюдження інформації про громадянина США Пола Манафорта, Глави передвиборчого штабу кандидата у президенти США Дональда Трампа щодо наявності прізвища та підписів Манафорта в "чорній бухгалтерії Партії Регіонів" у матеріалах досудового розслідування, що мало наслідком втручання у виборчі процеси США у 2016 році та завдало шкоди інтересам України.

Не виключено, що вказаний позов буде задоволено, адже для цього є всі підстави, а встановлені судом факти порушень та протиправних дій Артема Ситника в подальшому будуть покладені в основу обвинувачень Генеральної прокуратури України. Тим більше, що обставини розголошення відомостей досудового розслідування НАБУ в цій справі відповідають дійсності  та власне загальновідомі.

Нагадаємо, що у серпні цього року  Генеральна прокуратура порушила кримінальне провадження за фактом втручання співробітників НАБУ в американські вибори. Відповідні відомості були внесені до ЄРДР за заявою народного депутата України Андрія Деркача.

Раніше Президент США Дональд Трамп на своїй сторінці у соціальній мережі Твіттер зробив заяву про втручання України в президентську кампанію в США в 2016 році та закликав розслідувати цей факт.

Водночас, у ЗМІ Директор НАБУ Артем Ситник відкрито зазначав, що на виборах президента США підтримує кандидата від демократів Хілларі Клінтон.

Разом з тим, зовнішня політика, яку намагався «перебрати» на себе Артем Ситник, не віднесена до сфери повноважень НАБУ.  Адже згідно Конституції саме Президент здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави.

З огляду на викладене, вказана версія з позовом вбачається цілком ймовірною. Більш того,  Б.Розенблата був членом  БПП та  узгоджує всі дії  з Адміністрацією Президента.  А Президент Порошенко давно хоче налагодити стосунки з Президентом США.