19 березень 2024, Вівторок, 11:31

Наливайченко обіцяє зупинити хвилю агресії проти журналістів

16 Листопада 2018г.
Img 5600 1024x683

Лідер Руху “Справедливість” Валентин Наливайченко обіцяє зупинити хвилю агресії проти журналістів у разі обрання його Президентом України. Про це він заявив у Національній спілці журналістів (НСЖУ) після підписання “Декларації на захист Свободи слова”.

Політик взяв на себе зобов’язання гарантувати безпеку журналістів та право громадян на свободу слова і вільні медіа. Він наголосив, що українська влада зобов’язана покарати замовників та організаторів нападів на журналістів.

“Наполягаю, що влада зобов’язана покарати замовників та організаторів нападів на журналістів. Досить зволікати та уникати прямих відповідей», – зазначив Валентин Наливайченко.

Лідер “Справедливості” також наголосив, що влада повинна відмовитися від використання адмінресурсу та силовиків для тиску на журналістів чи втручання у їхню діяльність.

«Незалежні українські медіа наша найпотужніша зброя у протидії зовнішній агресії РФ та внутрішній корупції», – переконаний політик, передає з посиланням на його прес-службу Резонанс.

У свою чергу голова спілки НСЖУ Сергій Томіленко констатував: останнім часом в Україні почастішали напади на журналістів, все частіше лунають повідомлення про факти тиску та залякувань. “З початку минулого року – 160 інцидентів сталися з українськими журналістами. 71 лише з початку цього року. Покарання у 200 гривень не зупиняє хвилі агресії проти представників ЗМІ”, – сказав він.

У відповідь кандидат у президенти наголосив, що завжди вважав свободу слова основоположною свободою. “Як Голова СБУ ніколи не переслідував журналістів, громадських діячів, політиків”, – сказав Наливайченко. За його словами, в Україні необхідно ввести заборону на відкриття будь-яких незаконних справ проти журналістів. Це важливо, бо справа Гонгандзе починалася саме з відкриття такої справи.Мають бути публічні звіти від силовиків та керівництва держави.

Лідер руху “Справедливість” зазначив, що згідно з рейтингом Freedom House, Україна є partly free. “Зроблю Україну free (повністю вільною)”, – сказав він. Наливайченко зазначив, що негативно ставиться до публікації особистих даних журналістів. “Жодної користі від розкриття цих даних немає”, – сказав він. Коментуючи ситуацію з переслідуванням правоохоронцями журналістки Наталки Седлецької, зазначив, що виступає за ухвалення закону про захист журналістів та їхніх джерел на кшталт того, що діє у США.

Відсутність жодного прогресу у розслідуванні вбивства Павла Шеремета, лідер руху “Справедливість” назвав своєрідним ляпасом українським правоохоронним органам. На його переконання, для розкриття цього та інших подібних злочинів, по-перше, необхідна політична воля, насамперед, президента. По-друге, необхідно консолідувати зусилля усіх правоохоронних та силових органів. “І по-третє, і це важливо, потрібні регулярні звіти правоохоронців про хід розслідування”, – сказав Наливайченко. Він також зауважив, що в першу чергу влада має відповісти на запитання, чи були причетні до вбивства Шеремета представники українських  спецслужб – діючі чи колишні.

Відповідаючи на запитання журналістів, Валентин Наливайченко підтримав ініціативу про запровадження мораторію на перевірки ЗМІ під час передвиборчої кампанії: “Але чому тільки на час виборів? Чому це не зробити постійною повсякденною нормою?”.