21 январь 2019, Понедельник, 13:37

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Наливайченко вимагає від НАБУ і САП статусу потерпілого у справі про політичну корупцію

19 апреля 2018г.
0

Екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу NewsOne прокоментував закиди олігарха-втікача Олександра Онищенка щодо корупції президента Петра Порошенка та його оточення. Зокрема інформацію щодо купівлі за 2,5 млн дол депутатських голосів під час голосування у парламенті за відставку керівника СБУ у червні 2015 року.

“Проти президента висунені серйозні звинувачення - такі справи не можуть залишитися непоміченими з боку правосуддя, громадськості, журналістів: ані в Україні, ані за кордоном. Це - шок. Це - шлях до імпічменту президента”, - наголосив лідер руху Справедливість В. Наливайченко. Про це повідомляє Резонанс.

Політик вважає, що мають бути відкриті кримінальні справи проти президента П. Порошенка та його оточення, залученого до корупції, підкупу парламентаріїв, має бути слідство і суд.

“Такі справи як ця – є тим «вододілом», який відділяє нас від наших європейських сусідів. Там, цієї інформації було б достатньо для імпічменту, дочасних виборів, арештів, показових судових процесів і закінчення багатьох політичних кар‘єр”, - зазначив лідер Руху “Справедливість”.

В. Наливайченко також вимагає статусу потерпілого у цій справі. За його словами, НАБУ здійснює вже майже півтора року досудове розслідування у кримінальному провадженні №52016000000000466 від 07.12.2016 року за фактом одержання неправомірної вигоди народними депутатами України за голосування в парламенті низки проектів актів, зокрема прийняття державного бюджету 2015 та 2016 років, призначення та звільнення Генерального прокурора В.Шокіна, призначення Генерального прокурора Ю.Луценка, звільнення Голови Служби безпеки України В.Наливайченка, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 кримінального кодексу України.

“Нагадаю, що ще 23 грудня 2016 року я звернувся до НАБУ з заявою про залучення до даного кримінального провадження мене, як потерпілого (копія заяви додається вх.№252/36117-00 від 23.12.2016р.) та надав письмові докази. НАБУ зобов’язане було розглянути дану заяву в строк не більше трьох днів (!), та прийняти відповідне рішення. Лише 18 січня 2017 року я був допитаний у якості СВІДКА (а не ПОТЕРПІЛОГО) у даному кримінальному провадженні та надав додаткові докази та пояснення”, - наголосив колишній керманич вітчизняної спецслужби.  І додав, що тепер з’явилися додаткові факти як докази щодо одержання неправомірної вигоди народними депутатами України за голосування в парламенті низки проектів актів, що випливають з плівок Онищенка і його книги.

“Тому я повторно вимагаю від НАБУ і САП залучити мене до даного кримінального провадження як потерпілого, об’єктивно провести і закінчити досудове розслідування, а матеріали справи передати до суду”, - акцентував В. Наливайченко.