17 июнь 2019, Понедельник, 18:16

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Напередодні Дня вчителя правоохоронці оголосили підозру у корупції двом посадовцям МОН

5 октября 2018г.

За процесуального керівництва прокуратури міста Києва слідчими поліції за оперативного супроводження працівників Департаменту захисту економіки Нацполіції України викрито та оголошено підозру двом посадовим особам структурних підрозділів Міністерства освіти і науки України. Їм інкримінують зловживання владою або службовим становищем при здійсненні державних закупівель шкільного обладнання.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури міста Києва.

Правоохоронці встановили, що посадові особи структурних підрозділів МОН, діючи на користь приватної фірми та з метою одержання неправомірної вигоди, умисно внесли до Типового переліку засобів навчання та обладнання для кабінетів фізики, хімії та біології в загальноосвітніх навчальних закладах, технічні характеристики, яким відповідає продукція лише однієї торгової марки.

Вказаними діями були створені штучні перешкоди для участі у проведенні тендерів із закупівлі шкільного обладнання інших учасників, а також забезпечено перемогу у конкурсі офіційному представнику зазначеної торгової марки в Україні.

За даними слідства, внаслідок непрозорого проведення закупівель, державному бюджету завдано збитків на суму майже 5,5 млн грн.

Також досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи фірми-постачальника під час реалізації обладнання за бюджетні кошти, вивели на підконтрольні підприємства в офшорній зоні понад 17 мільйонів гривень.

За результатами слідства начальнику відділу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, а завідувачу відділу НЦ «Мала академія наук України» у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364 КК України.

На даний час досудове слідство у кримінальному провадженні триває.

Встановлюється причетність інших посадових осіб Міносвіти і науки до скоєння кримінального правопорушення.

СХЕМИ ЯНУКОВИЧА, ЩО ПРИЖИЛИСЯ ПРИ ПОРОШЕНКОВІ