13 квітень 2024, Субота, 23:50

Наслідки гучної заяви, або чий це Рубікон?

12 Грудня 2018г.

Артур Мхітарян, відомий бізнесмен й публічна особа, зробив над резонансну заяву, у якій звинуватив органи безпеки та прокуратури, й за великим рахунком - Президента України у корупції в особливо великих масштабах і розмірах.

Одночасно появляється інформація прес-служби СБ України щодо розслідування злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми), у зв’язку з тим, що в «діях посадовців ПрАТ "Позняки-Жил-Буд" та підрядних і проектних організацій виявлені порушення нормативно-правових актів…», а саме «відсутність низки необхідних для будівництва дозвільних документів та порушення обмежень забудови».

Пряме протистояння, наслідком якого мають стати активні юридичні й процесуальні дії, а саме СБУ:

- невідкладне повідомлення про підозру конкретним особам; швидке розслідування й направлення обвинувальних актів до суду;

- звернення до суду з позовом про захист честі, гідності й ділової репутації юридичної особи – Служби безпеки України, якщо нею буде прийнято рішення про захист права на їх недоторканість.

ГПУ:

- реєстрація злочинів, передбачених ст.ст. 364, 365, 368  (зловживання владою або службовим становищем; перевищення влади або службових повноважень; вимагання неправомірної вигоди  - посадовими особами правоохоронних органів) та інших,  виходячи з всебічного аналізу звернення А.Мхітаряна та його додаткових пояснень.

А. МХІТАРЯН:

- офіційне повідомлення  до Генеральної прокуратури України із зазначенням конкретних осіб, які вимагали неправомірну вигоду, зловживали владою й перевищували службові повноваження, а також інших відомостей, необхідних для встановлення істини у справі.

А результат тут лише один - перемога – або правоохоронців, або Артура Мхітаряна…  Правда, можливий варіант компромісу, але це вже за межами правового поля!

P.S.

Відповідно до ст. 216 КПК України злочин, передбачений ст. 364-1 ККУ підслідний слідчим органів Національної поліції…

Кримінальний процесуальний закон дозволяє відповідним прокурорам доручати здійснення досудового розслідування будь-якого кримінального правопорушення іншому органу досудового розслідування у разі неефективного досудового розслідування…

Де тут виявлена неефективність поліціянтів?

Джерело

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України