23 березень 2024, Субота, 22:09

Про наслідки «судової реформи»

4 Жовтня 2017г.
1d597b0411182b57084335264358814a 1440512496 Extra Large

«Судова реформа», схвалена Верховною Радою 3 жовтня 2017 року – це найкращий аргумент для молодих і гордих «республік» Сходу на користь відокремлення від України. Якщо в російських чиновників, відповідальних за розв’язання «українського питання», є бодай дві клепки в голові, то цей закон треба негайно поширити серед населення ДНР/ЛНР – щоби мешканці Донецька й Луганська розуміли, що на них очікує у випадку повернення під владу офіційного Києва.

А в Криму – так взагалі цей закон треба перекласти російською мовою та опублікувати масовим тиражом. Аби тамтешній люд остаточно усвідомив, від якої катастрофи їх врятував Путін, ввівши три роки тому війська на півострів, і що очікувало на кримчан у разі, якби вони залишились підконтрольними Україні.

Наприклад, до Кримінального процесуального кодексу України внесені зміни, відповідно до яких строк досудового розслідування в кримінальних провадженнях тепер буде обраховуватись не з моменту розкриття злочину – тобто з моменту виявлення ймовірного злочинця й повідомлення йому про підозру, а з моменту реєстрації провадження й складатиме, максимум, 6 місяців. Якщо за перебігом цього строку справа не була передана до суду, слідчий або прокурор зобов’язані провадження закрити.

Тобто, якщо «моя нова поліція» впродовж 6 місяців не встановила особу, яка скоїла вбивство чи розбійний напад – подальше розслідування забороняється. А якщо йдеться про злочин, що не належить до тяжких чи особливо тяжких, то кримінальне провадження має автоматично закриватись навіть через 3 місяці після реєстрації заяви потерпілого.

Уявляєте, яке комфортне життя тепер почнеться в «моєї нової поліції»?

На сьогодні рівень розкриття злочинів і так становить 8 – 10%. А після набуття чинності «судової реформи» він, взагалі, дорівнюватиме нулю. Бо це зараз від слідчих ще вимагають продемонструвати якісь показники роботи, а прокуратура час від часу цікавиться, чи проводяться слідчі дії в тому чи іншому кримінальному провадженні. Зовсім скоро будь-яка діяльність, спрямована на розкриття злочину, втратить сенс: слідчому достатньо буде почекати півроку й справу можна закривати.

Також очевидно, що на другий день після публікації цього закону в Україні будуть автоматично закриті сотні тисяч кримінальних проваджень, які були зареєстровані понад 6 місяців тому й в яких досудове розслідування ще не завершено. Це залишить без примарної надії на справедливість мільйони потерпілих і членів їх сімей.

Наступним наслідком «судової реформи» стане нечуваний сплеск злочинності й такий розгул бандитизму, що життя на непідконтрольних територіях здаватиметься киянам раєм у порівнянні зі столицею.

Втім, виїжджати з міст і селищ, у яких орудуватимуть банди, українці будуть не на схід, а на захід. Принаймні, як свідчать дані соціологічних опитувань, вже зараз 35% працездатного населення України мріє про те, щоби виїхати за кордон на постійне проживання. Зовсім скоро цей відсоток значно збільшиться, оскільки життя в умовах повної незахищеності та відсутності будь-яких легальних механізмів захисту життя, здоров’я та майна від злочинних посягань стане нестерпним.

А відтак я можу дати лише одну пораду українцям: якщо хто має можливість виїхати з країни – виїжджайте негайно. Не чекайте, коли сусідні держави, вражені потоком мігрантів з України, закриють кордон. А хто не має такої можливості – озброюйтесь. Бо відтепер ніхто, окрім вас самих, не захистить вас та ваших близьких.

Джерело

«СУДОВА РЕФОРМА»: ЩО ДАЛІ БУДЕ…

Бойко фото
Володимир Бойко Журналіст