НАЗК програло справу щодо призначення Денісової - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

14 июль 2020, Вторник, 18:13

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

НАЗК програло справу щодо призначення Денісової

18 июля 2018г.

Печерський районний суд м. Києва ухвалив закрити справу щодо конфлікту інтересів навколо призначення на посаду омбудсмена нинішньої уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової. Про це повідомляє Зрада з посиланням на постанову суду від 2 липня.

“Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно Денісової за ч.1 ст.172-7 КУпАП — закрити у зв’язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення”, — йдеться в ухвалі.

Як зазначається, головуючий суддя у справі — О.А. Білоцерківець.

Нагадаємо, що 2 травня НАЗК скерувало до суду адмінпротокол щодо Денісової. На думку НАЗК, 15 березня 2018 року Денісова, яка на той час була народним депутатом, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, які полягали в безпосередній участі в обговоренні та в голосуванні на пленарному засіданні Верховної Ради з питання порядку денного про призначення її на посаду омбудсмена.

У НАЗК зазначили, що такими діями вона порушила вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, встановлених статтею 28 закону "Про запобігання корупції".

Також, на думку НАЗК, у Денісової був особистий інтерес в зв’язку з особливим статусом омбудсмена і різними пільгами. Суд зазначив, що наявність пільг у обмудсмена не може вважатися ознакою наявності конфлікту інтересів, оскільки пільги є гарантією незалежності уповноваженого.