12 квітень 2024, П'ятниця, 13:33

НАЗК викрила двох нардепів на роботі у власних інтересах

6 Травня 2019г.
Депутаты обнимаются

Національне агентство запобігання корупції виявило, що депутати Верховної Ради Дмитро Святаш та Ярослав Дубневич діяли у власних інтересах, реалізуючи депутатські повноваження.

Пр це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу НАЗК. За виявленими фактами складено протоколи про адмінпорушення за ч.2 ст.172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів), їх скеровано до суду.

Покарання за цією статтею - штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за умови вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів - накладення штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За даними НАЗК, інформація про порушення нардепами надходили від журналістів, громадських організацій та активістів.

Зокрема йшлося про наявність конфлікту інтересів під час підписання депутатами конституційного подання від 10 липня 2018 р. про невідповідність Конституції окремих положень КПК України та закону, який визначає повноваження АРМА.

"НАЗК зібрало докази, які підтверджують, що депутати мали особисту зацікавленість у розгляді судом такого подання", - йдеться у повідомленні НАЗК.

З’ясовано, що правоохоронні органи здійснюють досудове розслідування кримінального провадження за фактом привласнення кредитних коштів АТ "УкрСиббанк", виготовлення та використання підроблених документів.

В рамках розслідування було накладено арешт та передано в управління АРМА нерухоме майно і корпоративні права низки підприємств, зокрема ТОВ "Легалплейс" та ТОВ "Укрбізнес ЛТД", засновником яких є дві юридичні особи: ТОВ "ФАВ-Україна" та компанія "Файмарк Рісорсиз Корп", Панама",

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "ФАВ-Україна" є мати Д.Святаша. Також встановлено, що депутату видавались довіреності, згідно з якими він є повноважним представником другої компанії – "Файмарк Рісорсиз Корп", засновника ТОВ "Легалплейс" та ТОВ "Укрбізнес ЛТД", наділений повноваженнями керівника, неодноразово брав участь у загальних зборах учасників цих товариств та у прийнятті рішень, що стосувались діяльності зазначених товариств.

Щодо Я.Дубневича було встановлено, що в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння понад 300 м3 природного газу НАК "Нафтогаз України" було накладено арешт та передано в управління АРМА цілісні майнові комплекси "Новороздільська ТЕЦ" та "Новояворівська ТЕЦ", кінцевим власником яких є безпосередньо депутат.

"Встановлені обставини свідчать, що Святаш та Дубневич вчинили дії та прийняли рішення в умовах реального конфлікту інтересів: користуючись наданими їм депутатськими повноваженнями щодо права на конституційне подання, разом з іншими народними депутатами України звернулися до Конституційного суду з конституційним поданням, щодо якого у них наявний приватний інтерес", - резюмували в НАЗК.